4 stycznia 2016 Technologie 0

Mówią, że najważniejsze to jest mieć dobry pomysł na siebie i swój biznes. Jeżeli taki mamy to wtedy wystarczy już tylko trochę pracy i wszystko się ułoży. Nie mówimy tutaj oczywiście, że nagle będziemy mieć miliony i trzy wille na Bahamach ale nasza firma będzie funkcjonować.

Dobry biznes, to nie zawsze ten wielki.

stacje transformatoroweDlatego warto czasami po prostu spokojnie usiąść i przemyśleć co chcemy w życiu robić. Tak właśnie zrobił mój dobry znajomy. Pracował on przez długie lata jako mechanik samochodowy aż pewnego dnia postanowił otworzyć swój własny warsztat. Stwierdził, że nabrał już wystarczającego doświadczenia a własna firma w tym biznesie jest tym czego zawsze pragnął. Znając bardzo dobrze jego samozaparcie i konsekwencje w wykonywaniu podjętych decyzji mogłem mu jedynie pogratulować. Oczywiście zaproponowałem swoją pomoc w rozkręceniu biznesu i załatwieniu potrzebnego sprzętu. Jako elektryk wiedziałem bowiem, ze największy problem będzie dobrać odpowiednie rozdzielnice średniego napięcia i baterie kondensatorów. Musiałem więc dokładnie się rozeznać jakich narzędzi ma zamiar używać i jakiego prądu będzie potrzebował. Okazało się, że musiałem mu tłumaczyć, że do niektórych z jego maszyn zwykłe rozdzielnice niskiego napięcia jakie mają stacje transformatorowe nie wystarczą. Musiał więc przygotować się na następny spory wydatek z którego nie był do końca zadowolony. Całe szczęście, że i tak odbyliśmy tą rozmowę w miarę szybko. Jeżeli zakupiłby już cały sprzęt za wszystkie dostępne pieniądze i dopiero wtedy dowiedziałby się o takim wydatku to miałby problem. Wszystko jednak skończyło się dobrze i jego biznes wystartował bez większych problemów. Teraz po paru latach jego warsztat jest jednym z najbardziej cenionych w okolicy.

Wszyscy wiedzą, że mój kumpel wykonuje swoje usługi profesjonalnie i robi to z pasji. Właśnie to, że tak lubi swoją prace podnosi jakość wykonywanych przez niego zleceń. Jeżeli chcecie się zabrać za coś czego nie lubicie, radze wam jeszcze raz to przemyśleć. Jest mało prawdopodobne, ze to wypali.