5 kwietnia 2020 Nieruchomości 0

 

Każda firma, która prowadzi sprzedaż towarów, potrzebuje je gdzieś składować i przechowywać. Duże firmy mają swoje powierzchnie magazynowe. Mniejsze firmy przechowują niekiedy sprzedawany towar w domu czy w garażu albo w biurze. Kiedy magazyn staje się niezbędny to nie trzeba go od razu budować. Można go po prostu wynajmować.

Wynajęcie magazynu bardzo się opłaca

magazyn do wynajęcia w bydgoszczy z parkingiemKiedy nowa powierzchnia magazynowa staje się niezbędna to wyjścia są tylko dwa. Można taką halę z przeznaczeniem na magazyn wybudować albo można wynająć gotowy magazyn. Pytanie tylko jaki sens ma budowanie hali specjalnie na potrzeby magazynu. A co wtedy, kiedy magazyn przestanie nam być potrzebny? Dlatego o wiele lepiej jest po prostu znaleźć magazyn do wynajęcia w Bydgoszczy z parkingiem i go sobie wynająć. Dzięki temu zatrzymujemy kapitał, który musielibyśmy przeznaczyć na budowę hali magazynowej. A jeśli nie mieliśmy tego kapitału to oszczędzamy sobie konieczności wzięcia w tym celu kredytu. Można więc sporo zaoszczędzić, a w zamian za to zapłacić czynsz za wynajęcie ogromnej hali magazynowej. Tym bardziej, że takich magazynów do wynajęcia jest bardzo wiele. Większość z nich to naprawdę zadbane hale z parkingiem, oświetleniem i monitoringiem. Trzeba się liczyć ze sporymi kosztami jeśli chodzi o czynsz, ale przecież wielki magazyn to nie jest mała kawalerka. Natomiast o wiele bardziej opłaci się płacić czynsz za wynajem, aniżeli budować nową halę.

W prowadzeniu biznesu pewne decyzje biznesowe mogą mieć wpływ na losy całej firmy. Przeinwestowanie inwestycji może spowodować, że rozwój firmy się zatrzyma. Zamiast więc budować nowe magazyny w razie konieczności lepiej jest je wynająć. Tym bardziej, że pustych magazynów jest naprawdę mnóstwo. Jest w czym wybierać jeśli chodzi o wielkość powierzchni, parking czy wysokość czynszu.