24 lipca 2019 Budownictwo 0

Wszyscy wiemy jak wygląda rusztowanie budowlane lecz nigdy nie zastanawialiśmy się nad jego konstrukcją. Tylko w gronie profesjonalistów znane są tajniki budowy nowoczesnych rusztowań oraz wprowadzanych rozwiązań. Bardzo ciekawym przykładem bezpiecznych i funkcjonalnych rusztowań są tzw. wieże jezdne wykonane z aluminium.

Nowoczesne rusztowania aluminiowe przejezdne

rusztowanie faraoneWykonywanie prac budowlanych, remontowych i konserwacyjnych na wysokości wymaga użycia sprzętu zapewniającego absolutne bezpieczeństwo pracujących osób. Na naszym rynku możemy spotkać produkty renomowanej firmy Akala Faraone, która proponuje nowoczesne rozwiązania w zakresie lekkich wież jezdnych z aluminium. Firma stawia na najwyższą jakość i bezpieczeństwo oferując rusztowania spełniające bardzo surowe normy europejskie EN 1004. Przemyślana konstrukcja i wysokiej jakości kształtowniki aluminiowe stawiają każde rusztowanie Faraone w czołówce podobnych urządzeń ww branży. Wieże jezdne zbudowane z aluminium nie ulegają korozji oraz są odporne na działanie niskich i wysokich temperatur oraz na działanie wody. Pracownik porusza się po rusztowaniu na podeście roboczym wykonanym z aluminiowej ramy i mocnej, wodoodpornej płyty pokrytej warstwą antypoślizgową. Dla bezpieczeństwa i komfortu pracy na wieżach jezdnych można zainstalować wygodne schody aluminiowe o szerokich stopniach. Aluminiowe rury i kształtowniki poddane procesowi anodowania nie powodują zabrudzeń. Konstrukcje wieżowe są wzmacniane solidnymi stężeniami. Mogą być rozbudowane o dodatkowe konsole poszerzające podesty oraz kładki kontrolne i konserwujące. Składanie i rozkładanie rusztowań Faraone odbywa się bardzo szybko dzięki lekkim modułom montowanym bez śrub.

Podstawowe produkty firmy Faraone zamykają się w dwóch liniach wież jednoosobowych serii Compact i Top. Różnią się one zasięgiem wysokości i wyposażeniem. Obie linie to rusztowania wąskie (75 cm) i szerokie (135 cm). Dużym zainteresowaniem cieszą się wieloosobowe rusztowania jezdne dwusegmentowe i trzysegmentowe. Pełna oferta na stronie internetowej firmy.