10 września 2020 Motoryzacja 0

 

Zdecydowana większość przedsiębiorstw, które dopiero pojawiają się na rynku, nierzadko nie są przygotowane finansowo na zakup wyposażenia, czy też pojazdów dla firmy. Wówczas warto jest zapoznać się z ofertą usług firmy udzielającej leasing na wyposażenie dla nowych firm, dzięki której będziemy mogli nabyć odpowiedni sprzęt.

Leasing na narzędzia do pracy

leasing dla nowej firmyLeasing opiera się na wpłacie początkowej, w wysokości maksymalnie dwudziestu procent wartości leasingowanego przedmiotu. Może to być zarówno samochód, jak również maszyna, która traktowana jest jako narzędzie pracy. Wówczas podczas trwania umowy leasingowej, konieczne jest uiszczanie comiesięcznych opłat w wysokości określonej w umowie. Co ważne, takiego rodzaju rata miesięczna jest stała, oraz nie zmienna przez cały okres trwania umowy. Leasing dla nowej firmy, jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców rozpoczynających swoją drogę biznesową, zwłaszcza gdy właściciele firm, nie posiadają możliwości finansowych, pozwalających na bezpośredni zakup wyposażenia dla firmy za gotówkę. Wówczas pomocne okazują się oferty udzielenia leasingów, a w przypadku gdy dane przedsiębiorstwo zarejestrowane jest do opłacania podatku od wartości, wówczas podatek za nabyty produkt materialny w postaci leasingu, można bezproblemowo odzyskać, z racji wykorzystywania produktu jako narzędzie do pracy, oraz podstawowy przedmiot do uzyskiwania comiesięcznych przychodów.

Warto zapoznać się z możliwościami, oraz sposobami uzyskania takiej formy finansowania, jeśli jesteśmy właścicielami firmy jednoosobowej lub spółki. Wówczas taki leasing jest znacznie łatwiej uzyskać, dzięki czemu zapewnimy naszej firmie oraz zatrudnionym pracownikom odpowiednie warunki do wykonywania prac związanych z osiąganiem przychodu.