5 marca 2020 Handel 0

 

Od momentu narodzin dziecka, życie mamy wywraca się do góry nogami. Od tej pory wszystko będzie podporządkowane pod małego człowieka, który w pierwszych miesiącach życia będzie głównie spał i pił mleko. Szczególnie druga czynność może być uciążliwa dla mamy.

Jakie są rodzaje laktatorów?

laktator loviKażda mama ma możliwość wyboru czy chce karmić dziecko piersią, czy mlekiem z butelki. Oczywiście najlepsze dla dziecka jest mleko matki, bo zawiera wszystkie niezbędne dla rozwoju dziecka składniki. Jednak ta metoda, wymaga od mamy poświęcenia i dopasowania się do potrzeb dziecka. Na początku karmienia może wystąpić nadprodukcja mleka, która powoduje, że piersi są nabrzmiałe i obolałe. W takiej sytuacji ulgę może przynieść laktator canpol, który może być ręczny, albo elektryczny. Ręczne najlepiej się sprawdzają w sporadycznym stosowaniu, lub kiedy potrzebuje go mama użyć poza domem. Natomiast elektryczne laktatory są bardzo wygodne w stosowaniu i szybko przynoszą ulgę. Najlepsze są modele dwufazowe, czyli takie, które potrafią naśladować rytm ssania dziecka. Najpierw są to szybkie ruchy ssące, a potem głębokie i wolniejsze odciąganie. Laktator złożony jest z buteleczki z miarą, końcówki do odciągania, nakładki żelowej i urządzenia elektrycznego, które się podłącza do laktatora. Elektrycznym modelem znacznie szybciej i wydajniej odciąga się pokarm, więc jest to oszczędność czasu. Wiele modeli laktatorów firmy canpol posiada w zestawie akcesoria do ręcznego odciągania, dzięki czemu można go na dwa sposoby stosować.

Bez względu czy mama planuje karmić piersią, czy mlekiem z butelki, przyda się jej laktator. Może on służyć jedynie jako pomoc w nagłej nadprodukcji mleka lub być przyrządem do systematycznego odciągania pokarmu dla dziecka, dzięki czemu maluch może pić mleko mamy także z butelki.