11 lutego 2017 Edukacja 0

W sezonie wiosennym a także letnim wielu z nas wychodzi na łono natury rozstawiając swój grill. I bardzo dobrze, bo dobrze przygotowane dania z rusztu są o wiele zdrowsze, niż te które przygotujemy na patelni pełnej oleju lub – co gorsza – smalcu. Jednak, jeżeli nie masz pojęcia o tym jak zacząć grillować najlepiej wybierz się na letni kurs grillowania.

Czego można nauczyć się na kursie?

grillDzięki niemu poznasz wszelkie techniki grilla, dowiesz się co należy na nim robić, a czego raczej unikać. Przede wszystkim zanim cokolwiek zaczniesz robić odwiedź grill sklep. Zorientujesz się tam co w ogóle jest w asortymencie. Wiele sklepów, które zajmuje się tematyką sprzętu do grilla poleca także przyprawy różnych producentów, a także poszczególne typy mięs. Sprzedawcy, którzy pracują w tym sklepie są zobowiązani do udzielenia szczegółowych informacji, ponieważ na tym polega ich praca. Zapisując się na kurs grillowania powinieneś także zauważać różnicę jaka występuje między grillem tradycyjnym a innego jego rodzajami, czyli na przykład grille gazowe. Na takim kursie, oczywiście będziesz uczony wielu rzeczy od podstaw, jednak warto jest także wiedzieć coś samemu a wiedzę tylko usystematyzować. Pracuje się na sprzęcie broil king, który jest sprzętem w pełni profesjonalnym.

Jest to sprzęt nieco wymagający, jednak najlepiej uczyć się na czymś, co jest w stanie nam pomóc a nie tylko pogrążyć, że czegoś nie wiemy. Kurs grillowania pokaże nam także jak zrobić dobrą marynatę do tego, by mięso było niezwykle smaczne bez dodatkowych sosów czy ketchupu.

Więcej w temacie można znaleźć na www.web-grille.pl