12 września 2020 Dom i ogród 0

Jedną z ważniejszych rzeczy, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy aranżacji naszego ogrodu jest dobór do nich odpowiednich roślin. Różne rośliny wymagają różnego rozmieszczenia z uwagi na dostęp słońca, cienia, czy wilgoci. Wszystko to ma związek z tym, że złe rozmieszczenie może skutkować brakiem kwitnienia lub mniejszym kwitnieniem danej rośliny.

Odpowiednie stanowisko dla funki

funkie sklepPrzykładem rośliny, która w dość istotny sposób może odczuć posadzenie w nieodpowiednim miejscu jest funkia. Ten typ rośliny możemy zaliczyć do bylin. Cechuje się ona bardzo dekoracyjnymi liści w różnych kolorach. Barwy funkii mogą przybierać kolor od zielonych, poprzez zielone z białymi elementami, jak paski, czy kropki, poprzez żółte, po nawet odcień zielonego przechodzący w niebieski. Oprócz tego funkie w okresie letnim posiadają bardzo dużą ilość kwiatów. Są one zazwyczaj w kolorze białym lub jasno fioletowym. Dzięki temu mogą stanowić one bardzo dekoracyjny element naszego ogrodu. Nie mniej jednak powinniśmy je sadzić w miejscach zacienionych, które jest nieco bardziej wilgotne. Wtedy nasze sadzonki mogą osiągnąć naprawdę duże rozmiary i posiadać dużą ilość kwiatów. Z tego też powodu w tych miejscach powinniśmy sadzić funkie sklep, w którym będziemy dokonywać zakupu może nam zaoferować co najmniej kilka ich odmian. Możemy zatem kupić kilka różnych gatunków tej rośliny, aby urozmaicić wygląd naszego ogrodu.

Cena sadzonki funki nie jest wysoka. Zazwyczaj wynosi ona około dziesięć złotych. Nie mniej jednak funkia jest byliną. Oznacza to, że posiadając jakąś jej odmianę w ogrodzie możemy w dość prosty sposób dokonać jej rozmnożenia poprzez podział. Wystarczy, że odkopiemy jej boczną cześć i wsadzimy do ziemi. W kolejnym okresie wegetacyjnym nowo posadzona roślina wzejdzie.