9 lipca 2022 Moda 0

Zbliżała się jesień, a ja po przejrzeniu szafy doszłam do wniosku, że nie mam żadnego ciepłego płaszcza ani kurtki na chłodniejsze dni. Powoli robiło się coraz chłodniej, a ja musiałam wychodzić do pracy z samego rana. Poranki były na tyle chłodne, że w bluzie było mi zwyczajnie zbyt zimno. Nie chciałam się rozchorować, dlatego musiałam kupić sobie jakiś ciepły płaszcz. I to jak najszybciej.

Zalety ciepłych płaszczy z alpaki

ciepły płaszcz z alpakiPo zakup płaszcza udałam się do galerii handlowej, gdzie często odwiedzałam kilka sklepów. Wiedziałam, że w jednym z nich sprzedawczyni na pewno poleci mi jakieś modne i eleganckie płaszcze. I tak też się stało. Dowiedziałam się od niej, że obecnie warto postawić na ciepły płaszcz z alpaki. Alpaka jest niezwykle delikatnym i przede wszystkim wysoko jakościowym materiałem, który gwarantuje ciepło nawet w mroźne, zimowe dni. Takie płaszcze są aktualnie bardzo modne i z pewnością nie będę żałowała takiego wyboru. Zdecydowałam się przymierzyć kilka polecanych przez nią płaszczy. Muszę przyznać, że jeden z nich bardzo mi się spodobał. Był to ciepły płaszcz zapinany na dwa rzędy guzików. Był niezwykle wygodny i posiadał zwężane na dole rękawy. To było bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Od razu zdecydowałam się go zakupić. Nie wahałam się dłużej tym bardziej, że był on aktualnie dostępny w niskiej, promocyjnej cenie.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Głównie dlatego, że płaszcz okazał się wygodny i pasował do moich codziennych stylizacji. Bez problemu można go było założyć zarówno do spodni, jak i do sukienki, na bardziej eleganckie wyjścia. Można go było również z łatwością uprać chemicznie, dzięki czemu służy mi on już drugi sezon. Nawet po takim czasie nie widać po nich śladów zużycia.