13 kwietnia 2021 Dla dzieci 0

Bycie pracującą mamą nie jest wcale łatwe. Oprócz obowiązków służbowych mam również te domowe. Gdy wracam do domu z pracy dzieci już czekają aby je nakarmić, przytulić, zabawić czy zrobić z nimi zadanie domowe. Macierzyństwo to praca przez 24 godziny na dobę.

Kosze na zabawki

kosze na zabawki dla dzieciZawsze podziwiałam moją mamę, która mimo że miała dużą gromadkę pociech zawsze miała czysto w domu i sama była uczesana i umalowana. Ja chwilami uważam że jest to zadanie niemożliwe do wykonania i że nie dam rady wszystkiego zrobić. Gdy jakiś czas temu z nią rozmawiałam zapytałam jak ona sobie z tymi wszystkimi obowiązkami radziła. Odpowiedziała że najważniejsza jest organizacja i proste rozwiązania. Nie mogłam zrozumieć jak miałabym tą radę wykorzystać w swoim przypadku. Zobrazowała mi to na przykładzie dziecięcego pokoju w którym jest mnóstwo różnych zabawek. Ja zawsze sprzątając u dzieci odkładam każdą zabawkę na odpowiednią półkę. Moja mama stwierdziła, że jest to czynność która pochłania zbyt wiele czasu i powinnam mieć kosze na zabawki dla dzieci. Zamiast skupiać się na drobiazgach można zwyczajnie wrzucić zabawki do kosza i zrobić w ten sposób błyskawicznie porządek. To nie tylko ułatwienie dla sprzątających mam ale też można szybko nauczyć dzieci utrzymywania porządku. Kończysz zabawę wrzuć klocki do kosza. Dziecko nie musi wspinać się na regały by odłożyć zabawkę wystarczy, że podjedzie do kosza i ją tam wrzuci. Bardzo proste i bezpieczne rozwiązanie. Jest to też pierwszy krok do nauczenia malucha, że może sam dbać o przestrzeń wokół siebie.

Moja mama jest genialna. Zakupiłam kilka koszy na zabawki i aktualnie sprzątanie w pokojach dzieci przestało być czasochłonne. Maluchy zachęcone przeze mnie same również częściej niż zwykle zaczynają porządkować przestrzeń w której się bawią. Proste i łatwe rozwiązanie, które mi pozwala zaoszczędzić czas, a dzieci uczy dbania o swoje pokoje.