18 lutego 2022 Zdrowie / Uroda 0

Często nakładając na skórę kosmetyki, które pachną w przepiękny sposób, na przykład orzechami, albo czekoladą, mamy po prostu ochotę je zjeść. Nie robimy tego jednak wiedząc, że takie działanie mogłoby nam poważnie zaszkodzić. Czy aby jednak dotyczy to wszystkich produktów do pielęgnacji? Okazuje się, że na rynku dostępne są kosmetyki, które można także jeść!

Naturalna moc jadalnych kosmetyków

jadalne kosmetykiCoraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z naturalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji. Nie tylko nie zawierają one szkodliwych substancji i znacznie lepiej działają, ale też dodatkowo przepięknie pachną. Nie spożywamy ich jednak mając tę świadomość, że niekoniecznie przyniosłoby to pozytywne skutki dla naszego zdrowia. Tymczasem coraz więcej firm oferujących naturalne kosmetyki wychodzi z założenia, że jeżeli kosmetyku nie da się zjeść to wcale nie jest naturalny. Tym sposobem do swojej oferty dodają właśnie jadalne kosmetyki które dodatkowo mają pielęgnującą moc. Oznacza to, że nakładając na skórę masło czy balsam, które pachnie przykładowo czekoladą, czy wanilią, kokosem, albo może czymś bardziej cytrusowym możemy jednocześnie konsumować ten produkt bez obawy o nasze zdrowie! Sama ta informacja, że dany kosmetyk do pielęgnacji nadaje się również do jedzenia już utwierdza nas w przekonaniu, że jest on w stu procentach naturalny i bezpieczny dla naszego ciała.

Oferty sklepów zajmujących się sprzedażą jadalnych kosmetyków nie ograniczają się oczywiście jedynie do balsamów do ciała, czy kremów. Coraz częściej w ofertach można spotkać także kolageny do picia, olejki do kąpieli, czy jadalne perfumy! Branża naturalnych kosmetyków idzie zatem w bardzo dobrą stronę, a jadalne kosmetyki cieszą się coraz większym uznaniem co oznacza, że w przyszłości z pewnością wybór będzie jeszcze większy.