4 lipca 2022 Informatyka 0

Działające na rynku profesjonalne firmy hostingowe utrzymują potężne serwery, które mają za zadanie działać bez przerw oraz są stworzone w taki sposób, aby obsługiwać witryny internetowe. Chociaż komputery osobiste oferują takie możliwości, nie powinny być wykorzystywane w ten sposób. Hosting opiera się o działanie pojemnych serwerów, stanowiących własność firmy hostingowej.

Rzetelne hostowanie domen

hostowanie domenyWarto wiedzieć, że hosting stanowi jedynie część całego procesu hostowania witryny, do którego niezbędne są zarówno serwery nazw, jak i domeny. Warto zadbać o profesjonalne hostowanie domeny. Pierwszy krok stanowi uzyskanie domeny albo subdomeny, stanowiącej coś w rodzaju łatwego do zapamiętania dla klientów adresu. W celu zakupu domeny możliwe jest skorzystanie z rejestratora bądź firmy hostingowej, która jest w tym wypadku pośrednikiem. Różnicę w tym przypadku stanowi cena oraz warunki zawieranej umowy. Każdy komputer oraz serwer posiadają unikalny numer, który nazywany jest adresem IP. Trudne byłoby zapamiętywanie adresów każdego serwera i wpisywanie go, aby połączyć się z witryną internetową. Dlatego tak ważny jest zakup domeny. Kolejny krok do hostowania strony to konfiguracja serwerów nazw, czyli DNS dla nowo zakupionej domeny. Chodzi o serwer nazw, czyli serwer, który jest odpowiedzialny za przetwarzanie oraz zapisywanie informacji odnośnie adresów stron.

Serwery nazw są niezbędne, aby przeglądarka internetowa wiedziała, z jakim adresem IP ma się połączyć, aby wyświetlić konkretną witrynę, której domena jest wpisana w pasku. Trzeci krok to wybór hostingu strony internetowej. Zamawiając pakiet hostingowy otrzymujemy określoną ilość miejsca na dysku, czyli część zasobów serweta, dodatkowo pomoc techniczną i różne inne, przydatne funkcje.