4 grudnia 2019 Fotografia i film 0

 

Początkujący fotograf zwykle nie ma wystarczających funduszów aby wyposażyć w sprzęt pracownię. Natomiast większość zdjęć reklamowych wymaga zarówno dobrego aparatu jak i wysokiej klasy oświetlenia. Wykonując okazjonalne zlecenia warto poszukać studia na wynajem, w którym dostępne będą potrzebne lampy i korzystać z wypożyczonego sprzętu.

Zasady wynajmu studia

studio wynajem WarszawaTakie rozwiązanie ma mnóstwo zalet dla początkujących fotografów, którzy doraźnie potrzebują pracowni. Na przykład do sesji beauty czy fashion, które można zakończyć w ciągu kilku godzin. Poszukując w sieci hasła studio wynajem Warszawa otrzymujemy mnóstwo wyników. Praktycznie każde oferowane w takim miejscu oświetlenie stanowi element wyposażenia. Jednak lampy błyskowe mogą się od siebie różnić. Warto wcześniej zapoznać się z ich działaniem i poczytać opinie o tym sprzęcie w sieci. Dopłacając kilkaset złotych można także liczyć na udzielenie szkolenia przez właściciela studia. Warto także ustalić z nim ilość dostępnego sprzętu jak statywy i tła. Czasem wynajmujący chce dopłaty do zniszczonego butami tła, które jest dobrej jakości, a więc nie należy do najtańszych. Zwykle są to i tak.mniejsze kwoty niż w przypadku zakupu belki takiego tła, a efekty są zauważalne na zdjęciach. Ważny jest także system wyzwalania oświetlenia. Warto szukać studia, w którym dostępny jest system.radiowy, bo jest najmniej wadliwy, co ma duże znaczenie przy sesjach realizowanych z udziałem wielu osób jak profesjonalne modelki, styliści, fryzjerzy, kosmetyczki.

Mając świadomość, że studio będzie umiejscowione w stolicy, warto dokładnie sprawdzić lokalizację oraz możliwość znalezienia miejsca parkingowego przed nim. Przecież nikt nie chce przenosić sprzętu czy ubrań potrzebnych do sesji z oddalonego o setki metrów postoju. Podobnie jest z odnalezieniem studia przez zaproszonych na sesję modeli i specjalistów.