28 lutego 2022 Społeczeństwo 0

 

W dużych miastach ludzie mieszkają przeważnie w kamienicach, blokach czy apartamentowcach, gdyż znajdują się one niemalże na każdej ulicy. Część mieszkańców jest ich właścicielami, ale całkiem sporo osób je wynajmuje od spółdzielni lub prywatnej osoby.

Ile kosztuje wynajmowanie mieszkania w Krakowie?

mieszkanie dwupokojowe na wynajem krakówNie każdego stać na zakup własnego mieszkania, gdyż to spora inwestycja, często na wiele lat. Mieszkania na wynajem zawsze będą cieszyły się zainteresowaniem, bo nie brakuje chętnych do zamieszkania w nich. Przeważnie są one wynajmowane mieszkańcom, ale także turystom czy studentom. Jeżeli potrzebne nam jest małe mieszkanie dwupokojowe na wynajem Kraków jest miastem, w którym znajdziemy je blisko niemalże w każdej dzielnicy. Pod względem metrażu, tego typu mieszkania są najchętniej poszukiwane, gdyż spełniają oczekiwania singli, par, a nawet małżeństw w dziećmi. Dwupokojowe mieszkanie może mieć czterdzieści, pięćdziesiąt, a nawet sześćdziesiąt kilka metrów kwadratowych. Przeważnie jest to lokal składający się z salonu z aneksem kuchennym, oddzielnej sypialni, łazienki i niewielkiego przedpokoju. W zależności od lokalizacji, może jeszcze zawierać balkon, miejsce parkingowe czy przydzieloną komórkę lokatorską. Również standard mieszkania może być różny, co znacząco wpłynie na jego cenę. Przeważnie mieszkania w centrum Krakowa są droższe o kilkanaście procent niż na obrzeżach. Średnia cena wynajmu dwupokojowego mieszkania, to od tysiąc osiemset do nawet dwóch tysięcy pięćset złotych.

Wynajmując mieszkanie, trzeba jeszcze brać pod uwagę dodatkowe opłaty z jakimi się to wiąże. Przede wszystkim jest to jeszcze czynsz i media, czyli prąd, gaz, woda, ścieki i wywóz śmieci. Wszystkie opłaty łącznie mogą dać w ciągu miesiąca około dwa – trzy tysiące złotych.