7 czerwca 2020 Dla dzieci 0

 

Żeby dziecko mogło się urodzić drogą rodną, musi mieć w pewnym stopniu ruchome kości czaszki. Jest to możliwe dzięki ciemiączku, które zarasta dopiero po kilkudziesięciu miesiącach. Z tego względu, maluch powinien spać na płasko, lub na odpowiedniej poduszce. 

Czy poduszka przeciw płaskiej główce jest konieczna?

poduszka przeciw spłaszczaniu główkiWielu rodziców noworodków i niemowląt, regularnie co kilka godzin przewraca dzieci na inny bok, żeby przeciwdziałać ewentualnym odkształceniom. Mogą one powstać na główce dziecka, jeżeli leży ono zbyt często w jednej pozycji. Żeby temu skutecznie przeciwdziałać i nie musieć co jakiś czas przewracać dziecka, konieczna jest poduszka przeciw spłaszczaniu główki. Jest to wyrób medyczny, który posiada pozytywną opinię lekarzy i uzyskał niezbędne certyfikaty jakości. Poduszka jest wykonana z bezpiecznej pianki o odpowiednim profilu, dzięki czemu główka dziecka zostaje odciążona i nie ma też konieczności ciągłego przekładania dziecka do innej pozycji. Nie można powiedzieć, że zastosowanie poduszki ortopedycznej przeciw spłaszczaniu główki jest konieczne, ponieważ wielu rodziców pilnuje snu dziecka i samodzielnie je odwraca. Niemniej jednak sen malucha na takie poduszce zapewnia jemu i jego rodzicom spokój. Nie musimy się martwić o pozycję dziecka w trakcie snu, bo zawsze będzie ona właściwa. W sklepach medycznych dostaniemy aż trzy rozmiary tychże poduszek, przeznaczonych dla dzieci o wadze od 3 do 5 kilogramów, od 5 do ośmiu kilogramów i największe poduszki dla dzieci o wadze przekraczającej 8 kg.

Dla maluchów sen na takiej poduszce ortopedycznej jest w pełni komfortowy i nie powoduje deformacji czaszki. Posiada ona odpowiednią wysokość, więc nie zagraża także kręgosłupowi. Możemy ją kupić pojedynczo lub w komplecie trzech rozmiarów.