16 grudnia 2021 Nieruchomości 0

Jakiej wielkości mieszkania sprzedają się najlepiej? Jak pokazują analizy specjalistów od rynku nieruchomości największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki. W całym kraju popyt na najmniejsze mieszkania jest największy, bo są one relatywnie najtańsze. I choć metr kwadratowy kosztuje tyle samo co w przypadku większych mieszkań to im mniej metrów tym mniej trzeba za mieszkanie zapłacić.

Coraz mniej komfortowych kawalerek do kupienia

komfortowe kawalerki na sprzedaż poznańPopyt na kawalerki jest tak duży, że w wielu miastach ciężko jest znaleźć mieszkania w tych rozmiarach, które można by jeszcze kupić. Tak jest na przykład w Poznaniu, gdzie większość kawalerek znalazła już swoich nabywców. Na szczęście niską podaż w takich niewielkich nieruchomościach zauważyli deweloperzy, którzy zaczęli budować już całe osiedla kawalerek. Lada chwila na stronach internetowych deweloperów pojawią się komfortowe kawalerki na sprzedaż Poznań będzie miastem, w którym takich nieruchomości będzie naprawdę sporo. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że deweloperzy zaczęli też budować w Poznaniu mikrokawalerki, co w ogóle może być prawdziwym hitem na rynku nieruchomości. Takie minimalistyczne mieszkania maja po kilka metrów kwadratowych i na tej przestrzeni zmieszczono wszystko, co jest potrzebne do funkcjonowania. Taka opcja będzie idealna dla studentów a w dodatku takie mikro mieszkania będą kosztować na tyle mało, że każdego będzie na nie stać.

W całej Polsce mieszkania wyprzedają się błyskawicznie. Największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki. Kupują je studenci, ale również Ci, którzy zarabiają na wynajmowaniu nieruchomości. Najłatwiej jest kupić kawalerkę, bo ze względu na małą powierzchnię jej cena jest relatywnie niska. W Poznaniu deweloperzy budują sporą ilość nowych małych mieszkań.