11 lutego 2016 Wnętrza 0

Dzisiejsze okna w niczym nie przypominają tych jakie możemy pamiętać jeszcze z czasów dzieciństwa w latach 80′ czy 90′. Technologia niesamowicie się rozwinęła również w tym kierunku.

Żaluzje wrocław pasują do okien

żaluzjeDziś możemy się cieszyć nie tylko oknami o świetnych parametrach izolacyjnych ciepło oraz hałas, ale możemy również przebierać w designie naszych okien i dodatków. Przydatne są żaluzje wrocław. Obecnie na dobrą sprawę mamy trzy rodzaje okien do wyboru. Są to okna plastikowe znane również jako okna PCV, okna drewniane oraz okna aluminiowe, które są swego rodzaju nowością. Które okna będą najlepszym wyborem? W naszym kraju najpopularniejsze są zdecydowanie okna PCV, które charakteryzują się aktualnie bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi, coraz bardziej urozmaiconym designem oraz bardzo przystępnymi cenami dzięki czemu uzyskują chyba najlepszą ocenę w zakresie cena/jakość w porównaniu z innymi obecnymi na rynku technologiami. Szeroki wybór okien PCV znajdziemy między innymi w Rudzie Śląskiej oraz w Katowicach, gdzie znajdujące się tam sklepy z oknami będą w stanie spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Do łask zaczynają wracać również okna drewniane. Często zarzuca się temu rodzajowi okien problemy z izolacją ciepła, jednakże trzeba przyznać, że producenci znacznie poprawili te parametry i okna drewniane zaczynają coraz częściej dorównywać oknom PCV. Okna drewniane są nieco droższe od tych PCV, ale drewno z którego wykonana jest jego rama daje bardzo ładny efekt wizualny.

Same okna jednak nam nie wystarczą i będziemy potrzebowali również rolety oraz żaluzje by móc decydować o tym ile światła będzie dostawało się do naszego wnętrza.