28 marca 2018 Moda 0

Naszą odzież możemy składać w kostkę i układać jedną na drugiej na półkach lub wieszać w szafie. Minusem układania ubrań na półkach jest to, iż zawsze będą na nich widoczne miejsca zgięć, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Wieszając rzeczy w szafie, mamy gwarancję, że będą zawsze ładnie wyprostowane i nie będą pomięte.

Do czego służą wieszaki metalowe?

wieszak metalowyJeżeli decydujemy się wieszać nasze rzeczy w szafie, to ważne aby wisiały one na właściwie dobranych do ich rozmiaru wieszakach. Jeżeli bluzka będzie zawieszona na za dużym wieszaku, to w miejscu szwu na ramieniu mogą być odgniecione ślady, które trzeba będzie zaprasować. Jeżeli będzie za mały, to ubranie będzie się zsuwało. Do naszych domowych szaf najczęściej wybieramy wieszaki drewniane z metalowymi wykończeniami oraz plastikowe. Jeżeli oddajemy swoje płaszcze bądź kurtki do pralni chemicznej, to gdy je odbieramy, to zawsze dostajemy zawieszone na metalowych wieszakach, które są tanie i praktyczne. Jednak w naszej szafie się nam nie przydadzą bo mają zawsze duże rozmiary, które pasują na szerokie ubrania. Wieszak metalowy może nam posłużyć w przedpokoju jako ciekawy i praktyczny dodatek. Możemy wybierać spośród tych w kształcie długiego psa jamnika, dużego klucza lub po prostu jako napis home, z którego wystają specjalne haczyki na kurtki. W internecie możemy także znaleźć metalowy wieszak stojący, który poza haczykami na ubrania ma miejsce na parasole gości oraz na ewentualne kapelusze. W dzisiejszych czasach jedynym ograniczeniem w wyborze właściwego wieszaka jest nasza wyobraźnia.

Zwykłe wieszaki są tanie i kosztują zazwyczaj od około paru złotych do parudziesięciu i są dostępne w większości sklepów z wyposażeniem do domu, ale są też dostępne nowoczesne, których ceny sięgają nawet pięćdziesięciu złotych.