21 lipca 2020 Handel 0

Folia maskująca jest niezwykle uniwersalnym produktem. W zależności od miejsca zastosowania może spełniać różne funkcje. Te z kolei różnią się pomiędzy sobą parametrami, które dla danej funkcji przybierają różne postaci. Jednym z wielu takich parametrów jest rodzaj nadruku. Folie maskujące mogą bowiem występować w formie bezbarwnej bądź też w różnych wariantach kolorystycznych czy z nadrukiem.

Szerokie zastosowanie folii maskującej

folia maskującaJednym z wielu zastosowań folii maskującej jest branża lakiernicza. Sprawdza się bowiem doskonale w przypadku zmiany koloru samochodu czy to w pracach wodnych, czy też z wykorzystaniem tradycyjnych lakierów. Sama folia maskująca charakteryzuje się doskonałą przyczepnością co przekłada się na łatwość nakładania jej na powierzchnie pojazdów. Dodatkowym atutem jest sam materiał, z którego folia została wykonana. Po przecięciu jego krawędzie pozostają gładkie, dzięki czemu możemy idealnie dopasować produkt do powierzchni samochodu oraz unikniemy dużej liczby odpadów. Dzięki odpowiedniemu dobraniu folii maskującej do prac lakierniczych niwelujemy zanieczyszczenia oraz uszkodzenia nowej warstwy lakierniczej. Wśród dostępnych na rynku folii maskujących spotkać możemy się nie tylko z foliami lakierniczymi, ale również z folią absorbującą, folią ochronną, a także folią stosowaną na ogrodzeniach. W przypadku ostatniej formy maskowania, folia spełnia także inne funkcje. Są nimi ochrona przed słońcem, wiatrem, hałasem czy spojrzeniami przechodniów. Odpowiednio dobrany materiał do jej produkcji sprawia, że folia nie ulega zniszczeniu czy wyblaknięciu podczas opadów deszczu.

W przypadku wyboru folii maskującej montowanej na panelach ogrodzeniowych producenci oferują wiele wzorów. Te z kolei nadrukowane są obustronnie co zwiększa walory estetyczne produktu. Ich zaletą jest łatwość montażu, wystarczy bowiem przeciągnąć folię przez pręty ogrodzenia oraz odpowiednio przymocować przy jego końcach.