4 października 2017 Turystyka i rekreacja 0

Znalezienie dobrego miejsca na wesele nie jest wcale takie łatwe, jak się wydaje. Właściwie w każdym miasteczku, nie mówiąc już o większym mieście, można znaleźć przynajmniej kilka miejsc, które teoretycznie nadają się na wesele, jednak w praktyce nie jest to już takie łatwe, jak się może wydawać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając salę?

sale weselne bydgoszczWśród czynników, które mają największy wpływ na wybór miejsca na zabawę weselną można z pewnością wymienić cenę wynajmu, obsługi oraz przygotowania jedzenia, o ile para młoda nie zdecyduje się na catering. Ceny bywają naprawdę różne, dlatego też warto poznać ofertę wielu lokali przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Kolejna istotna rzecz to lokalizacja, gdyż sale weselne bydgoszcz można znaleźć zarówno w centrum miasta, w oddalonych od centrum dzielnicach, jak i na zupełnych obrzeżach, a nawet pod miastem. W tych ostatnich przypadkach należy brać pod uwagę organizację transportu dla gości weselnych, gdyż dla wielu dotarcie do odległego miejsca będzie stanowiło problem. Nie można też zapominać o rozmiarach i wystroju sali weselnej, gdyż dla organizacji samej zabawy to ma największe znaczenie. Sala musi swobodnie mieścić wszystkich gości, a także powinno w niej zostać dość przestrzeni do tańca i weselnych zabaw. Istotne jest też wydzielenie miejsca dla zespołu bądź DJa. Sam wystrój pomieszczenia jest także ważny, ponieważ ma ono stanowić tło dla wesela i zostanie uwiecznione na filmach i zdjęciach. Do pewnego stopnia można nijaki, nieciekawy wystrój zamaskować dekoracjami.

To niejedyne rzeczy, które wpływają na decyzję o wynajęciu sali na wesele. Nie można nie wspomnieć o drobiazgu, jakim jest dopasowanie odpowiedniego terminu, ponieważ wiele sal posiada rezerwacje na rok lub nawet dwa naprzód. W takiej sytuacji nierzadko okazuje się, że para młoda wybiera salę i dopasowuje do niej termin ślubu.