25 marca 2018 Dom i ogród 0

 

Kiedy urządzamy naszą sypialnię, większość z nas nie wyobraża sobie, by obok łóżka nie stanęła przynajmniej jedna szafka nocna, na której powierzchnię będziemy mogli postawić chociażby kubek z herbatą. Kiedy mamy nocną szafkę, dość logicznym jej uzupełnieniem jest zakupienie właściwej lampki nocnej, dzięki której nie będziemy musieli ciągle wstawać z łóżka, by zapalić światło w sypialni.

Rodzaje nocnych lampek

lampki nocnePodejmując decyzję o zakupie lampki nocnej do naszej sypialni, musimy zdać sobie sprawę z tego, że wybór tego typu produktów w chwili obecnej jest dość bogaty. Lampki nocne dostępne są bowiem w różnych stylach i różnych wielkościach, byśmy mogli jak najlepiej dobrać tego typu przedmiot do stylizacji, w jakiej urządzoną mamy naszą sypialnię. Elementem, który – bez względu na model lampki nocnej – zdaje się obowiązywać zawsze, jest klosz przykrywający żarówkę i nadający światłu miękkości i ciepła, które najlepiej pasują do sypialni. Klosze projektowane są w różnych kształtach, podobnie jak trzon lampki, dzięki czemu możemy dobrać odpowiednią lampkę do naszej sypialni, w zależności od tego, czy sypialnia urządzona jest w bardziej tradycyjny, czy też bardziej nowoczesny sposób. Dobrze, aby lampka – pod względem materiałów, z których została wykonana – pasowała do mebli znajdujących się w sypialni. Nie bez znaczenia przy wyborze lampki nocnej jest też kolor jej klosza, który powinien być dopasowany do koloru naszych ścian.

Lampka nocna to przedmiot, który powinien znaleźć się nie tylko w naszej sypialni, ale również w dziecięcym pokoju. Jeśli chodzi o lampki dziecięce, charakteryzują się one dużym wyborem kolorystycznym, a także wieloma kompozycjami wzorów. Nocne lampki dziecięce często dostępne są w formie wiszącej, aby lepiej spełniały swoją funkcję użyteczną.