8 lipca 2019 Finanse 0

Kumpel namawiał mnie na wspólny interes i się zgodziłem. On miał się wszystkim sam zająć a ja przekazałem mu tylko swój wkład finansowy. Nie sprawdzałem postępów, bo byłem zbyt zajęty swoimi sprawami, ale po jakimś czasie zapytałem kumpla co się dzieje i się zdziwiłem dość mocno.

Szybko odzyskane pieniądze od dłużnika

szybka windykacja długów - WarszawaOkazało się, że interes się nie powiódł i przepadły wszystkie pieniądze. Byłem zaskoczony, bo nie miałem o niczym pojęcia. Uspokajał mnie jedynie fakt, że z kolegą miałem spisaną umowę, że jak coś pójdzie nie tak, to będzie on zobowiązany oddać mi wszystkie środki, jakie zainwestowałem. Prosiłem go nie raz o zwrot pieniędzy, ale bezskutecznie. Pieniądze były mi potrzebne, bo blokowały inwestycję, którą planowałem od lat. Musiałem szybko odzyskać swoje pieniądze i potrzebowałem pomocy, bo sam nic nie załatwiłem. Zastanawiałem przeglądać oferty firm ściągających długi, bo interesowała mnie szybka windykacja długów – Warszawa była dużym miastem i liczyłem, że znajdę firmę, która takie właśnie usługi świadczy. Natrafiłem na jedną firmę windykacyjną, która reklamowała się jako najbardziej skuteczna. Zapewniali odzyskanie pieniędzy w ciągu miesiąca i postanowiłem tam pojechać. Od razu podpisałem umowę współpracy, bo człowiek, z którym rozmawiałem zapewnił mnie, że pieniądze odzyskam w ciągu dwóch tygodni najpóźniej. Mieli skuteczne metody windykacyjne i to dawało mi gwarancję, że uda mi się odzyskać swoje pieniądze. Pozostało mi czekać.

Kumpel oddał pieniądze po tygodniu. Zapłaciłem firmie windykacyjnej prowizje, która się jej należała. Cieszyłem się, że mogłem podjąć kolejną inwestycję, bo bez tego zapewne musiałbym zamknąć działalność, a tego chciałem koniecznie uniknąć. Wszystko na szczęście dobrze się skończyło.