1 grudnia 2016 Biznes 0
jak założyć hotel

Branża hotelowa w górach cechuje się wyjątkową specyfiką polegającą na innym kształtowaniu sezonu turystycznego w okresach zimowych i letnich. W okresie sylwestrowym obiekty położone w rejonach gór przeżywają prawdziwe oblężenie.

Zakładanie hotelu dla wielu turystów

jak założyć hotelPlanując wyjazd letni lub zimowy w góry, klienci szukają noclegu z dużym wyprzedzeniem. To dobry pomysł, bo zazwyczaj najlepsze miejsca są szybko rezerwowane. Hotele korzystają ze skomplikowanych systemów informatycznych, by usprawnić dokonywanie rezerwacji. Programy hotelowe nastawione na organizację wypoczynku dla rodzin z dziećmi obfitują w oferty tańszej rezerwacji przy dłuższym pobycie. Program do obsługi hotelu umożliwia recepcjoniście wybór terminu, który jeszcze nie został zarezerwowany. Najbardziej popularne kierunki to Bieszczady i Pieniny – niewysokie góry z przyjaznym mikroklimatem. Oprogramowanie dla restauracji zazwyczaj jest skorelowane z wewnętrznym systemem informatycznym hotelu. Dzięki temu, że jest ono dostępne 24/7 i działa online, turyści mogą dokonać rezerwacji przez całą dobę. Jak otworzyć hotel w sezonie, by przyjąć możliwie największą liczbę gości, zastanawiają się managerowie pensjonatów w górskich miejscowościach. Jednak to pytanie powinno być poprzedzone innym, a mianowicie pomocne rady jak założyć hotel z innowacyjnym oprogramowaniem w takim miejscu, by swoim naturalnym pięknem przyciągało turystów. Całoroczne obiekty w polskich górach stanowią prawie połowę wszystkich miejsc noclegowych w naszym kraju. Branża udostępnia najwięcej hoteli trzygwiazdkowych do dyspozycji turystów.

Specyficzne wymagania co do obiektów m.in. w Karkonoszach, motywuje hotelarzy do rozbudowywania oferty o pakiety spa, czy organizację pobytów świątecznych. Z roku na rok coraz więcej turystów wybiera pensjonaty położone na południu kraju.