9 kwietnia 2018 Motoryzacja 0

W związku z nadchodzącymi zmianami w przepisach dotyczących prawa jazdy, w szkołach panuje prawdziwe oblężenie. Wszyscy śpieszą się, by zdążyć przed zmianami i zdać egzamin jeszcze w starym schemacie. Trzeba jednak wiedzieć, jak taki egzamin wygląda i jak w ogóle wygląda kurs podstawowy na prawo jazdy.

Zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne

szkoły jazdy cennik krakówNa kursie można poznać zasady oraz wiedzę z zakresu poruszania się po drogach. Nie jest to jednak tylko wiedza teoretyczna – przeciwnie. Kurs obejmuje część teoretyczną czyli wykładową oraz część praktyczną. Jeśli chodzi o wykłady, obecnie można na nie przychodzić i uczyć się na miejscu przez kilka godzin dziennie lub też skorzystać z dodatkowo płatnej oferty e-learningu. Potem wystarczy tylko zdać wewnętrzny egzamin teoretyczny, by zostać dopuszczonym do praktyki. Jeśli chodzi o szkoły jazdy cennik kraków, to może on być bardzo zróżnicowany. Ceny są jednak zbliżone i oscylują wokół 1500 zł za kurs (teorię i praktykę). W przypadku kursu podstawowego jest to 30 godzin teorii oraz 30 godzin praktyki. Teoria może odbywać się w różnym schemacie. Po pierwsze szkoła może zorganizować np. 10 spotkań po 3 godziny lekcyjne. Teoria może zostać podzielona również na weekendy. Wszystko zależy od oczekiwań danego kursanta. Zazwyczaj wybór jest duży i każdy ma szansę dopasować zajęcia teoretyczne do swojego trybu życia, do czasu wolnego. Jazdy praktyczne podzielone są najczęściej na 15 jazd, które trwają po 2 godziny zegarowe.

W większości szkół nie można się umawiać na jazdy krótsze niż dwugodzinne. Kurs podstawowy trwa od 10 do 12 tygodni. Szkoły organizują również egzaminy wewnętrzne teoretyczne oraz praktyczne. Pierwsze egzaminy są w cenie kursu, ale jeśli kursant nie zda któregoś z nich lub obu, będzie musiał dopłacić za kolejny termin.