3 stycznia 2022 Zwierzęta 0

Wręcz nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt w swoim najbliższym otoczeniu. Przyczyny takiego podejścia są różne. Przede wszystkim siła przyzwyczajenia. Nawet do zwierząt potrafię jednak podchodzić w sposób praktyczny i dostrzegać korzyści związane na przykład z lepszej jakości jedzeniem niż to dostępne w sklepach. Zajmowanie się kurczętami nie jest dla mnie problemem, ponieważ korzystam z odpowiedniego wyposażenia klatek.

Czy poidło jest trwałe?

poidła dla kurczątJuż na etapie zakupu konkretnego poidła starałem się zweryfikować to, czy będę mógł z niego po takiej transakcji związanej zresztą z niewielką kwotą pieniędzy korzystać przez długie lata. Jak to zrobiłem? W przypadku modelu wykonanego z tworzywa sztucznego zwracałem uwagę przede wszystkim na grubość ścianek. Trwałość poidła jest dla mnie związana jeszcze z kwestią, że wszystkie powierzchnie wchodzące w skład czegoś takiego mogę regularnie czyścić przy użyciu specjalistycznych detergentów kupowanych najczęściej bezpośrednio od weterynarza. Między tymi powierzchniami a detergentami nigdy nie dochodzi do szkodliwej reakcji chemicznej. Poidła dla kurcząt są proste w obsłudze. Wystarczy, że zdejmę górną pokrywę zabezpieczającą pojemny zbiornik na wodę i już mogę go uzupełnić odpowiednią cieczą. Jako doświadczony hodowca drobiu doskonale wiem, że takie poidła pomimo swojej konstrukcji wcale nie muszą być napełniane tylko i wyłącznie samą wodą.

Warto zadbać o to, żeby w takiej wodzie znalazły się odpowiednie zestawy witamin, które można tam rozpuścić przed uzupełnieniem poidła. Kurczęta z poideł mogą naprawdę swobodnie pić, ponieważ w dolnej części znajdują się przegrody dzielące coś takiego na poszczególne stanowiska. To bardzo ważne przy dużej liczbie osobników w jednej klatce lub pomieszczeniu.