25 kwietnia 2021 Dom / Budownictwo 0

Dach jest niezwykle istotnym element każdego budynku. Dlatego też tak istotne jest, by był one we właściwy sposób zabezpieczony, aby mógł pełnić swoje funkcje ochronne. Przede wszystkim ważne jest, by dach był odpowiednio uszczelniony, a jednocześnie by zapewnić odpowiednią cyrkulacje powietrza spod jego powierzchni.

Jaka taśma kalenicowa jest najlepsza?

taśma kalenicowa aluminiowaDach jest niezwykle istotnym elementem każdego budynku. Przede wszystkim odgrywa on niezmiernie istotną funkcje ochronną, dlatego też należy pamiętać o jego właściwym uszczelnieniu i zabezpieczeniu. W tym celu przyda się z pewnością taśma kalenicowa aluminiowa. Taśma ta służy do uszczelniania tak zwanych otworów kalenicowych, czyli wolnych przestrzeni pomiędzy poszczególnymi dachówkami. Otwory są pozostawione intencjonalnie, gdyż mają umożliwić odpływ wilgoci spod pokrycia dachowego. Niestety, w czasie zacinających opadów deszczu może się dostawać przez nie wilgoć, dodatkowo, mogą one zwiększać odpływ ciepła spod pokrycia dachowego. Dlatego właśnie tak ważne jest ich właściwe zabezpieczenia, w czym najlepiej sprawdzi się taśma kalenicowa. Taśma taka z jednej strony zapewnia odpływ wilgoci i cyrkulacje powietrza pomiędzy strychem, poddaszem a zewnętrzem budynku. Z drugiej zaś strony, taśma ta sprawi że przez otwory kalenicowe nie mogą dostawać się opady ani wilgoć. Dlatego też stosowanie takiej właśnie taśmy jest niezwykle ważne i istotne. Taśmy kalenicowe mogą dosyć mocno się miedzy sobą różnic, ale największa popularnością cieszą się te aluminiowe.

Otwory kalenicowe które są typowe dla pokrycia dachowego z dachówek maja bardzo ważną role. Umożliwiają bowiem odpływ wilgoci spod powierzchni dachu. Z drugiej jednak strony, może się przez nie przedostawać wilgoć, dlatego też powinny być one zabezpieczone.