31 grudnia 2017 Medycyna 0

Każda z nas chciałaby mieć piękną i nieskazitelną cerę. Jednak coraz częściej młode osoby borykają się z problemem jakim jest trądzik oraz pozostające po nim blizny. Z kolei starsze osoby narzekają na to, że na ich twarzach widać upływający czas, ponieważ ich skóra wiotczeje i powstają zmarszczki. Jak temu zapobiec? Dzięki niesamowitemu urządzeniu.

Rolka „naszpikowana” igłami, czyli urządzenie na zmarszczki i blizny

derma rollerSposobów na walkę z trądzikiem oraz bliznami pozostającymi po nim jest wiele. Możemy między innymi stosować różne kremy, żele, balsamy czy inne preparaty jakie poleci nam pani w drogerii. Jest to jedno z najbardziej popularnych oraz najtańszych rozwiązań naszego problemu. Innym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa, który przepisze nam specyfiki jakie mamy stosować. Jednak niewiele osób wie o tym, że sama może sobie pomóc. Wystarczy używać derma rollera, który w widoczny sposób zmniejszy blizny, zmarszczki (jeżeli je mamy) a także napnie skórę, przez co stanie się bardziej jędrna. Derma roller to urządzenie, dzięki któremu pobudzimy swoją skórę do samo naprawy poprzez zwiększoną produkcję kolagenu. Wiele kobiet nazywa to urządzenie rolką „naszpikowaną” igłami o różnej długości. To właśnie od długości oraz ilości igieł zależą efekty serii zabiegów jakie będziemy musieli wykonać. Na początek lepiej wybrać urządzenie z ich mniejszą ilością, ponieważ dzięki temu uzyskamy bardziej satysfakcjonujące efekty dzięki dokładniejszej penetracji skóry.

Poprzez nakłuwanie skóry i robieniu w niej maleńkich dziurek wywołujemy stan zapalny, który jest w pełni kontrolowany. Dzięki niemu skóra pobudzana jest do odnowy oraz tworzenia kolagenu. Dermatolodzy zalecają jeden taki zabieg w miesiącu, aby skóra mogła się po nim w pełni zregenerować.