3 września 2021 Biznes i usługi Usługi Usługi i przemysł 0

Podczas eksploatacji nawierzchnia kostki brukowej narażona jest na działanie różnych czynników zewnętrznych i mechanicznych, w wyniku czego na powierzchni mogą pojawiać się zabrudzenia i plamy. Szczególnie dotyczy to terenów rolniczych, gdzie nawierzchnia jest na rażona po nieestetycznie wyglądające plamy po nawozie.

Sposób na plamy po nawozie

plamy po nawozie na kostce brukowejNiektóre z tych zanieczyszczeń można łatwo wyczyścić przy użyciu chemii gospodarczej, ale czasami, aby przywrócić wygląd kostki brukowej, konieczne jest przeprowadzenie całej gamy zabiegów pielęgnacyjnych przy użyciu profesjonalnych produktów. Do tego typu plam można użyć wysoce skutecznego środka czyszczącego. Produkt dostarczany jest w postaci drobnego proszku. Stężenie roztworu dobiera się w zależności od tego, jak intensywne są plamy po nawozie na kostce brukowej. Dodatkową zaletą tego środka jest jego zdolność do neutralizowania wykwitów na powierzchni. Do regularnego czyszczenia nawozu z nawierzchni można używać suchych szczotek, zamiatarek lub odkurzaczy ogrodowych. Surowo zabrania się używania narzędzi lub sprzętu czyszczącego z napędem z metalową częścią roboczą, która może uszkodzić górną warstwę kostki brukowej. Raz w miesiącu kostki brukowe szczotkowania lub mycia na mokro. Przy czyszczeniu na mokro zaleca się kierować strumień wody pod niewielkim kątem do powłoki, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia spoin płytek. Do regularnego czyszczenia powłoki stosuje się również specjalne szampony, które są kompleksem środków powierzchniowo-czynnych, które pozwalają oczyścić powierzchnię nie tylko z nawozu, ale i ze śladów gumy.

Właściwa pielęgnacja kostki brukowej pomaga zachować jakość i trwałość tej nawierzchni nawierzchni. Warto zastosować tutaj czyszczenie i mycie przy pomocy odpowiednich środków mechanicznych, a także specjalnych płynów szczególnie, jeśli chodzi o plamy po nawozie. Pomaga to odświeżyć kolor kostki brukowej.