17 października 2019 Przemysł i produkcja 0

 

Obróbka metalu nie musi być trudna, dziś coraz rzadziej w firmach produkcyjnych wykorzystuje się zamiast siły mięśni, siłę maszyn, które potrafią sobie poradzić nawet z najbardziej złożonymi zadaniami, z dokładnością, której człowiek może pozazdrościć. Zaawansowane urządzenia CNC są proste w obsłudze dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, a także technice, która automatyzuje niemal wszystkie procesy. Rolą człowieka jest tylko sprawdzanie parametrów pracy urządzenia.

Wycinanie blachy promieniem plazmy maszyny CNC

wycinarki plazmowe cncWśród urządzeń, które służą obróbce blachy znajdują się zaawansowane plotery CNC, frezarki, które pozwalają na bardzo dokładną obróbkę drobnych elementów blachy. Do grubych kawałków blachy, które należy pociąć stosuje się wycinarki plazmowe CNC, które strumieniem plazmy przebijają się przez płaszcz metalu, wycinają pożądane elementy z fragmentu blachy. Urządzeniami tymi można sterować ręcznie z pomocą komputera lub je zaprogramować na automatyczne wycinanie elementów, co jest wygodne przy zadaniach powtarzalnych, a także, w których trzeba bardzo dużej dokładności. Urządzenie z reguły wyposażone jest w wygodne rolki, które pozwalają na załadowanie ciętego materiału do maszyny, a także zatrzaski, które go unieruchomią w jednej pozycji. Wygoda stosowania cięcia plazmowego wynika z tego, że tą metodą można przeciąć bardzo grube kawałki blachy.

Wiele urządzeń na rynku została stworzona po to, by przyspieszyć i udoskonalić procesy produkcyjne w firmach. Zaawansowane urządzenia takie jak frezarki CNC czy plottery, potrafią skrócić czas produkcji, a także pozwalają na oszczędzenie pieniędzy związanych z zatrudnieniem dużej liczby niewykwalifikowanych pracowników fizycznych, którzy wykonywaliby pracę, którą może wykonać jedna maszyna.