25 lutego 2022 Praca i usługi 0

W konopiach występuje ponad sto kannabinoidów, czyli substancji o charakterze czynnym. Tym najbardziej popularnym jest oczywiście kannabidiol (CBD), jednakże, szczególną uwagę zwrócić należy również na kannabigerol (CBG).

Wartościowe oleje konopne

olejek cbgGłównym składnikiem olejów konopnych jest CBD, jednakże zawierać one mogą także inne kannabinoidy, które dla naszego zdrowia są równie cenne. Przykładem jest tu właśnie CBG, czyli pierwotna komórka konopi, kształtująca rozwój wszystkich pozostałych substancji czynnych (kannabinoidów). Niestety, jego pozyskiwanie jest bardzo utrudnione, gdyż występuje tylko w początkowych fazach wzrostu rośliny, co też zwiększa cenę produktu, jaki go zawiera. Niemniej jednak, gdy chodzi o działanie, jest ono, niemal bliźniacze, jak w przypadku kannabidiolu, co oznacza iż CBG wykazuje silne właściwości przeciwbólowe, uspokajające, przeciwgrzybicze, rozluźniające, a także, w ograniczonym stopniu, przeciwnowotworowe. Najtańszy olejek CBG, o najniższym stężeniu tej substancji aktywnej, to wydatek kilkudziesięciu złotych. Natomiast oleje, zawierające kilkadziesiąt procent kannabifgerolu to już kwestia dwustu-trzystu złotych. W olejach z pełnym spektrum kannabinoidów, oprócz CBD i CBG, zidentyfikować możemy także CBDa, CBC, CBN, jednakże ich skuteczność terapeutyczna nie jest jednoznacznie dowiedziona. W przeciwieństwie do kannabidiolu i kannabigerolu, na temat których powstały setki publikacji naukowych.

Zdecydowanie warto stosować oleje konopne, a tym bardziej jeśli oprócz CBD, w ich składzie będzie występował CBG. Warto dodać, że są to wyroby w stu procentach legalne, albowiem są pozyskiwane z konopi włóknistych, charakteryzujących się mikroskopijną zawartością psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC).