21 kwietnia 2022 Usługi 0

Konopie to rośliny, które zawierają ponad sto kannabinoidów, czyli substancji czynnych, wśród których wyróżnić należy kannabidiol (CBD), kannabigerol (CBG) oraz tetrahydrokannabinol (THC), gdyż są tymi, występującymi w każdej z odmian.

Zakup olejku z pełnym spektrum kannabinoidów

wyjątkowe olejki konopne cbgZacznijmy jednak od THC, jaki w konopiach odpowiada za odurzenie oraz silne, psychiczne uzależnienie, gdyż jest substancją psychoaktywną, a w związku z tym, zakazaną. Niemniej jednak, jedynie, na określonym poziomie, toteż produkty, jak olejki konopne, nie mogą zawierać jej więcej, niż 0,2%. Jest to ilość mikroskopijna, śladowa, w związku z czym nie ma właściwości psychoaktywnych. Zatem, ich spożywanie, jest w pełni bezpieczne. Gdy chodzi natomiast o CBD, to jest on substancją aktywną, o działaniu leczniczym, czego liczne dowody można znaleźć w opracowaniach naukowych. Warto też dodać iż kannabidiol ma bardzo szerokie oddziaływanie, wykazując działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, jak i przeciwgrzybicze. Podobnie sytuacja ma się z CBG, który, poza wymienionymi właściwościami, jest również bardzo silnym antyoksydantem. Warto jednak zaznaczyć, że wyjątkowe olejki konopne CBG zwykle opatrzone są etykietą z napisem premium lub full spectrum. Natomiast zwykłe oleje, zawierające tylko kannabidiol, nie są opatrzone taką adnotacją. Gdy natomiast chodzi o ceny, to wyroby, zawierające pełne spektrum kannabinoidów są droższe od zwykłych, jednakże nie są to wielkie różnice.

Zdecydowanie warto stosować oleje CBD, zarówno, w celach terapeutycznych, jak i doraźnie. Co ciekawe, w ostatnim czasie, ich ceny mocno spadły, więc najtańsze z nich można dostać już za niewiele ponad siedemdziesiąt złotych, natomiast te najdroższe są o, około, kilkadziesiąt złotych droższe.