25 września 2019 Maszyny i urządzenia 0

Specjalistyczne przedsiębiorstwa handlowo-usługowe oraz hale produkcyjne zaopatrzone są w przeróżny sprzęt, oraz maszyny, dzięki którym możliwe jest zrealizowane poszczególnych zleceń. Zwiększają one wydajność firmy i pomagają pracownikom w ich codziennych czynnościach. Stół nożycowy jest jednym z przykładów takich urządzeń, a jego wielofunkcyjność postaram się opisać poniżej. 

O jakim stoliku można powiedzieć, że jest nożycowy ?

stół nożycowyPo pierwsze, na pewno ułatwi pracę z ciężkimi ładunkami, ponieważ pełni podstawową funkcję jako podnośnik. Pozwala na wygodne i sprawne podniesienie ciężkiego towaru, przydaje się również jako dodatek do rozładowywania i załadowywania pojazdów. Ze względu na to, że urządzenie do poznoszenia i opuszczania ciężkich towarów sprawdza się również jako pomocne do pracy na wysokościach, będzie dobrym dodatkiem do wyposażenia magazynu lub dużej hali produkcyjnej, gdzie ściąganie towarów czy materiałów z wyższych partii regałów jest powszechne. Stół nożycowy dostępny jest w wielu wydaniach, niektóre z nich mogą udźwignąć kilkaset kilogramów, a inne kilka tysięcy. Główną zaletą posiadania takiego stołu w firmie jest fakt, że dzięki podnośnikowi nie obciążamy pracowników dźwiganiem ciężkich przedmiotów i nie są oni narażeni na bezpieczeństwo, czy też powikłania zdrowotne na skutek dźwigania. Jego zaletą jest również zwiększenie wydajności, co tym samym zmniejsza ilość czasu włożonego w wykonanie pracy. Możliwości stołów nożycowych są różne, zależnie od ich wielkości i wagi materiałów, które mają unieść. Możliwe jest dźwiganie towarów na różne wysokości od kilku do kilkunastu metrów w górę.

Kształty stołów są wykonane w sposób przemyślany, tak aby można było manewrować dzięki nim towarami podłużnymi, jak i szerokimi. Sprawdzają się również we współpracy z wózkami widłowymi, niektóre z nich są do tego specjalnie przystosowane, dlatego wykonuje się je z odpowiednim wycięciem o określonych kształtach.