28 lipca 2016 Edukacja 0
obozy językowe-Londyn

Każda firma potrzebuje zgranego zespołu pracowników. Dzięki temu komunikacja przebiega znacznie sprawniej, ponieważ wiadomo, do kogo zwrócić się z jakąś sprawą, kto w czym się specjalizuje i tak dalej.

Obóz językowy w Londynie daje szanse na naukę i integrację.

obozy językowe-LondynInną potrzebną umiejętnością jest znajomość języków obcych, a szczególnie słownictwa specjalistycznego i technicznego. Te dwie rzeczy – naukę języka i integrację zespołu – można połączyć w jedno na obozie językowym.
Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne w wielu firmach, szczególnie tych, które dynamicznie się rozwijają i często przyjmują nowych pracowników, jak w również w przedsiębiorstwach, które wchodzą na nowe zagraniczne rynki. Często obozy językowe-Londyn organizowane są za granicą, ponieważ wpływa to nie tylko na lepszą znajomość języka nauczanego poprzez immersję, ale także na możliwość poznania innej kultury i zwyczajów, często całkowicie różnych od tych, do których przywykli kursanci.
W wielu sytuacjach taka wiedza na temat życia zagranicznych inwestorów, klientów i kontrahentów może okazać się niezbędna dla powodzenia niektórych przedsięwzięć i dla skutecznej, udanej współpracy. Najlepszym źródłem tej wiedzy jest oczywiście przebywanie w kraju, w którym dany język jest językiem urzędowym i stosowanym na co dzień. Dlatego właśnie popularne kursy językowe za granicą to na przykład angielski na terenie Wielkiej Brytanii czy też niemiecki w Niemczech lub Austrii.
Obecność znajomych osób, zmagających się z podobnymi problemami językowymi, może pozytywnie wpłynąć na motywację do nauki oraz na częstsze próby porozumiewania się w języku obcym z autochtonami.

Z kolei dla szefostwa taki kurs językowy to doba okazja, aby zobaczyć, jak wygląda współpraca w grupie i przekonać się o poziomie zaangażowania pracowników.