2 sierpnia 2022 Medycyna 0

Wizyta u dentysty nie powinna odbywać się tylko wtedy, gdy żeby nas bolą. wielu nieprzyjemnych sytuacji można uniknąć, jeżeli zdecydujemy się na profilaktykę. W wielu przypadkach może okazać się, że będziemy musieli wypełniać ubytki w naszych zębach, jednak nie jest to nic strasznego. Im więcej wiemy na ten temat, tym lepiej dla nas.

Kompozyt stomatologiczny nie musi być drogi

niedrogie kompozyty stomatologiczneW dzisiejszych czasach do dyspozycji dentystów pozostaje wiele różnych materiałów. Jednym zn ich jest specjalistyczny kompozyt, czyli tworzywo sztuczne o takiej charakterystyce, które może udawać naszego zęba, jeżeli zdecydujemy się wypełnić nim ubytki. To bardzo dobry sposób na to, aby skutecznie zrekonstruować niektóre elementy naszego szkliwa, co trzeba zrobić, aby zabezpieczyć je przed dalszym niszczeniem. Podczas usuwania próchnicy i oczyszczania zęba, na pewno część szkliwa zostanie usunięta. Będziemy musieli się z tym liczyć. Remedium na to może okazać się kompozyt stomatologiczny, który wypełni nasze ubytki. Stosowane obecnie niedrogie kompozyty stomatologiczne są bardzo wytrzymałe. Dzięki nim możliwe jest szybkie i niezwykle skuteczne regenerowanie naszego szkliwa, w którym zastępujemy ubytki masą, która jest wykonana z tworzywa sztucznego. Zastyga ona dzięki różnym zabiegom utwardzającym, zależnie od tego, na jaki rodzaj kompozytu się zdecydujemy. Takie wypełnienie może spokojnie wytrzymać nawet dekadę.

Zaletą tego kompozytu jest niewątpliwie fakt, że jego kolor można dobrać do odcieni naszych zębów. To ogromny plus, szczególnie, jeżeli nasze ubytki są z przodu i będziemy musieli się nimi zajmować jak najszybciej. Pozwoli nam to na przywrócenie nam zdrowego i ładnego uśmiechu, którym będziemy mogli oczarować innych. Bez wizyty u dentysty nie będzie to możliwe.