10 maja 2018 Budownictwo 0

Kupiliśmy niedawno swoją pierwszą w życiu działkę. Po wielu latach mieszkania w bloku w końcu mamy możliwość spędzenia czasu pośród zieleni, z dala od betonowych murów. Jesteśmy właśnie w trakcie urządzania działki. Planujemy postawić na niej mały domek, ale na razie przygotowujemy ogródek na lato.

Altana z drewna ochroną przed deszczem

altana drewniana na działkęMieszkanie w bloku z betonu jest męczące szczególnie wtedy, kiedy za oknem świeci słońce i panują wysokie temperatury. Dlatego też po kilku latach takiej męczarni zdecydowaliśmy się w końcu na zakup działki. Dopiero zaczynamy ją urządzać. Posadziliśmy już drzewa, zasialiśmy świeżą trawę oraz kwiaty. W planach mamy postawienie niedużego, drewnianego domu, w którym moglibyśmy latem nocować. Na ten moment jednak głównym celem jest stworzenie miejsca, w którym będziemy mogli posiedzieć wraz z przyjaciółmi albo rodziną przy grillu, bez martwienia się o pogodę. Idealnym rozwiązaniem na coś takiego jest altana drewniana na działkę, która dzięki temu, że jest zadaszona, idealnie chroni przed deszczem. Widzieliśmy w sklepie ogrodniczym kilka, w tym jedną, którą chyba zdecydujemy się kupić. Ma ona w podstawie kształt koła, skośny dach i jest pięknie wykończona w drewnie. Do altany można dokupić zestaw drewnianych mebli ogrodowych. Poza altaną w ogrodzie stanie też duży grill betonowy. Zależało nam na takim, żeby nie trzeba było go wymieniać co kilka lat i żeby można było nam nim przyrządzić na raz kilka potraw dla większej grupy osób. 

Jesteśmy właśnie w trakcie urządzania naszej pierwszej w życiu działki. Docelowo stanie tam drewniany domek letniskowy. Na ten moment jednak wystarczy, jak będziemy mieli tam drewnianą altanę, dzięki której nie będzie nam straszny deszcz i na spokojnie będziemy mogli zjeść sobie grilla.