19 lutego 2017 Handel 0
koperty bąbelkowe

Przeciętny człowiek zazwyczaj większość rzeczy kupuje w formie detalicznej – zakupy dotyczą małej ilości produktu, pochodzą przeważnie ze sklepu, a rzadziej z hurtowni, która zezwala również na handel detaliczny.

Czy lepiej kupować koperty bąbelkowe hurtowo?

koperty bąbelkoweJednak rozwój różnego rodzaju super- oraz hipermarketów sprawił, że często nawet w takich sklepach można zakupić przedmioty zapakowane po kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk, czyli w sposób charakterystyczny dla handlu hurtowego. Takie zestawy wypadają niezwykle korzystnie cenowo i pozwalają na spore oszczędności. Szczególnie, jeśli zużywamy sporo sztuk danego przedmiotu i zakupu pojedyncze w małym sklepie sprawiają, że przepłacamy. O wiele wygodniej jest zakupić całą paczkę lub karton, niż każdorazowo kupować po kilka sztuk danego przedmiotu. Przykładem mogą być koperty bąbelkowe, używane do wysyłki ubrań czy drobnych przedmiotów. Również koperta c6 wypada korzystniej cenowo w przypadku zakupu hurtowego, aniżeli w sytuacji, kiedy kupujemy ją pojedynczo w pobliskim papierniczym czy w placówce pocztowej. W supermarkecie często można znaleźć także promocje na inne przedmioty biurowe – segregatory (najczęściej pakowane po pięć sztuk) czy papier do plotera. Do tego ostatniego często dodawane są gratisy w postaci mniejszego papieru ozdobnego czy w innym rozmiarze.

Zakupy hurtowe mają największy sens w przypadku, kiedy jesteśmy pewni, że w niedługim czasie zużyjemy większą ilość danego produktu. Pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy, jak i czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na kilkakrotne odwiedziny w sklepie.

Więcej w temacie pakowania można znaleźć na stronie: Awo.net.pl