25 lutego 2019 Przemysł i produkcja 0

 

Bardzo dużo osób często gra w tenisa. Korty tenisowe zazwyczaj są budowane na świeżym powietrzu, jednak czasami pogoda nie pozwala na korzystanie z nich. Deszcz czy wiatr często przeszkadza w rozegraniu gry. Dlatego można zauważyć, że korty często są zabudowane.

Zalety hal tenisowych

hale tenisowe lekkiej konstrukcjiBardzo dobrym pomysłem jest wybudowanie hal dla kortów tenisowych. Korty tenisowe muszą być zakrywane przede wszystkim w zimie, aby wilgoć nie dostała się do środka i nie zniszczyła kortu. Hale tenisowe lekkiej konstrukcji są wykonane ze stali. Są one bardzo łatwe w montażu, ponieważ zazwyczaj są to gotowe elementy, które należy połączyć ze sobą. Jeśli korty tenisowe są budowane na betonie to hale bardzo łatwo można zamontować za pomocą specjalnych kutwów, które są mocowane bezpośrednio w asfalcie. Ściany hal tenisowych są wykonane ze specjalnych płyt warstwowych. Hale lekkiej konstrukcji są wykorzystywane również w innych miejscach. Często służą jako garaże, czy również w zakładach produkcyjnych jak i w sortowni warzyw i owoców. Hale tenisowe lekkiej konstrukcji wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe. Oprócz tego że są wytrzymałe, również odznaczają się bardzo dużą szczelnością przed wiatrem i odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Hale tenisowe przypominają wyglądem hale namiotowe, bądź tak zwane balony. Montując hale tenisowe mamy gwarancję, że możemy o każdej porze roku grać w tenisa, nawet po zmroku, gdyż w halach znajduje się oświetlenie.

Budowa hal na kortach tenisowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Można zauważyć, że coraz więcej kortów tenisowych jest zadaszonych. Zaletami jest ochrona przed deszczem, wiatrem, opadami śniegu. Jak zaletę można wymienić również sposób montowania i czas dostarczenia elementów, który trwa zaledwie kilka dni.