30 kwietnia 2016 Hobby 0
gry planszowe sklep

Kiedy patrzymy wstecz i przypominamy sobie nasze dzieciństwo, nie sposób, abyśmy nie zwrócili uwagi na różnice między czasami ówczesnymi, a dzisiejszymi. Wystarczy porównać, jak wyglądało życie nasze – dwadzieścia czy też trzydzieści lat temu, gdy chodziliśmy jeszcze do szkoły, a jak wygląda obecnie życie naszych pociech.

Gry planszowe u kolegi

gry planszowe sklepNiektórzy powiedzą, że dzisiejsze pokolenia mają znacznie łatwiejsze życie, być może coś w tym jest, jednak zostawmy ocenianie tego mądrzejszym od nas. Skupmy się za to na różnicach w przeżywaniu dzieciństwa dawniej i dziś. Prawdopodobnie każdy z nas, dorosłych, jest w stanie przypomnieć sobie jak jeszcze kilkanaście lat temu wyglądały okoliczne osiedla blokowe. Kiedy tylko pogoda pozwalała na wyjście z domu, zewsząd dało się słyszeć śmiech dzieci, biegających i bawiących się w berka, skaczących w klasę czy też gumę albo jeżdżących z szaleńczą prędkością na rowerze. Dziś bardzo często pomimo pięknej pogody, osiedlowe podwórka zioną pustkami. Kiedyś było to nie do pomyślenia – jedynym usprawiedliwieniem, dla którego nie chcieliśmy wychodzić po szkole na dwór była fatalna pogoda i brak zgody rodziców. Najczęściej jednak wówczas gromadziliśmy się u jednego z naszych kolegów w mieszkaniu, by grać w gry planszowe sklep. Każdy przynosił po jednej planszówce od siebie z domu i w ten sposób mieliśmy zajęcie na całe popołudnie, a niekiedy nawet i wieczór – bo przecież chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak najlepsze gry planszowe przyspieszają upływ czasu. Ze względu na nasze zamiłowanie do nich, nasi rodzice doskonale wiedzieli, co sprawi nam największą przyjemność, gdy przychodziły święta Bożego Narodzenia czy też na przykład nasze urodziny.

Wystarczy, że odwiedzili wówczas sklep z grami planszowymi i zakupili dla nas jedną z gier, aby na naszych twarzach pojawiał się szeroki uśmiech. W dzisiejszych czasach sztuka grania w gry planszowe niemalże zanikła, zwłaszcza wśród najmłodszych pokoleń. Od czasu do czasu widzi się tylko młodzież lub dorosłych grających w planszówki.

Informacje pochodzą ze strony https://www.moriongames.pl/