18 marca 2020 Turystyka i rekreacja 0

 

Jako nauczyciel bardzo dobrze wiem, jak ważne jest organizowanie dzieciom dodatkowych atrakcji. Nauka może odbywać się na wielu płaszczyznach i dobrym przykładem są tutaj wycieczki szkolne. Podczas nich dzieciaki nabywają nowych umiejętności, doświadczeń, a także relaksują się, odpoczywając od szkoły. 

Wycieczka szkolna w góry

wycieczki szkolne do kotliny kłodzkiejStaram się organizować wycieczki przynajmniej dwa raz do roku. Zawsze zależy mi na tym, aby dzieciaki zwiedziły ciekawe i edukujące miejsca, by wycieczka nie była jedynie relaksem, ale także kolejną cenną lekcją w ich życiu. Wycieczki szkolne do Kotliny Kłodzkiej organizuję nieprzerwanie od wielu lat. Wyjazd w góry jest dla najmłodszych dużą frajdą – mogą oni podejmować się ciekawych wyzwań, poznawać otaczającą nas naturę i nierzadko organizuję lekcje na świeżym powietrzu, uwzględniając najciekawsze historie związane z miejscem, w którym aktualnie przebywamy. Przygotowując wycieczkę dla moich uczniów, zawsze biorę pod uwagę to, w jakich warunkach będziemy przebywać. Szukam komfortowych noclegów, w których każdy z nas będzie czuł się dobrze i będą one umiejscowione blisko ciekawych punktów i zabytków. Nierzadko korzystamy również z ośrodków, które mają swoje własne restauracje – jak wiadomo, dzieci powinny jeść często i regularnie. Kotlina Kłodzka to miejsce, w którym moi uczniowie poznają naturę, a także chętnie podejmują się wyzwania wielogodzinnych marszów, jakie mają z pewnością świetny wpływ na ich kondycję.

Wycieczki są ważnym elementem każdej szkoły. Dzieci integrują się w ten sposób, a także poznają otoczenie i odkrywają nowe miejsca. Kotlina Kłodzka jest bardzo popularna wśród szkół, ponieważ posiada mnogość edukacyjnych atrakcji, jakie przypadną do gustu zarówno najmłodszym jak i tym starszym.