5 września 2016 Technologie 0
kamera termowizyjna

Można dziś dokupić specjalne kamery do smartfonów. Umożliwiają one nagrywanie filmów wyższej jakość niż gwarantuje producent telefonu. Często użytkownicy smartfonów korzystają z takiej propozycji. Dodatkowo na rynku pojawia się także oferta kamer termowizyjnych do smartfonów.

Kamera termowizyjna w smartfonie

kamera termowizyjnaIch cena nie jest niska, jednak o wiele niższa niż profesjonalne kamery termowizyjne. Istnieje również aplikacja umożliwiająca amatorskie przerabianie zdjęć, aby wyglądały jak zdjęcia zrobione profesjonalna kamerą termowizyjną. Nie są to jednak profesjonalne zdjęcia i służą jedynie do zabawy a nie profesjonalnych wykorzystań. Kamera termowizyjna to drogi sprzęt wykorzystywany w większych firmach. Nikt raczej nie kupuje takiej kamery do użytku domowego. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż takie kamery z racji że są drogie posiadają funkcję które kompletnie nie są przydatne w domu. Termowizja jest wykorzystywana w wielu dziedzinach – nauce, medycynie, przemyśle. Wszystkie te kamery różnią się pomiędzy sobą na przykład wyglądem i rozmiarem matrycy. Zanim zdecydujemy się na dany rodzaj kamery dobrze jest zapoznać się za szczegółową ofertą proponowaną przez dany sklep. Dobrze również, gdy zasięgniemy rady osoby która już zakupiła taką kamerę.

Warto również zwrócić uwagę na gwarancję jaką daje producent. Nie chcemy przecież być stratni. Dobrze zastanówmy się przed tym wyborem. Podobną funkcję pełni pirometr. Określa temperaturę na podstawie promieniowania cieplnego, nie umożliwia jednak oglądania rozkładu temperatury na obiekcie.