31 maja 2017 Medycyna 0

Każdy co najmniej 2 razy w ciągu roku powinien pojawić się na wizycie kontrolnej w gabinecie stomatologicznym. Świadomość dotycząca dbania o uzębienie rośnie. Coraz więcej osób myje zęby przynajmniej 2 razy dziennie i za każdym razem poświęca na to co najmniej 2 minuty.

Przegląd stomatologiczny, leczenie kanałowe i ekstrakcje zębów

dentysta toruńNajlepsze szczotkowanie zębów to wcale nie szorowanie, ale wymiatanie. Coraz więcej osób używa też szczoteczek elektrycznych, które znacznie dokładniej czyszczą zęby. W gabinecie stomatologicznym możemy skorzystać z różnych usług. Przegląd dotyczy całej jamy ustnej – nie tylko uzębienia. Lekarz dentysta powie pacjentowi, które zęby wymagają leczenia. Niestety wiele osób udaje się do dentysty tylko wtedy, kiedy odczuwa silny ból zęba. Wtedy ząb nadaje się zazwyczaj do leczenia kanałowego, które polega na eliminowaniu z zęba ukrwienia i unerwienia, a następnie jego wypełnieniu. Z pewnością dentysta toruń poradzi sobie również z innymi zadaniami dotyczącymi leczenia zębów. Jeśli pacjent nie zgodzi się na wykonanie leczenia kanałowego, może zdecydować się na ekstrakcję zęba, czyli jego wyrwanie. Jeśli chodzi o plombowanie zębów, bo dostępne są plomby białe i szare. Plomby białe zakłada się w miejscach widocznych w trakcie mówienia. Plomby szare (z amalgamatu) zakładane są na przedtrzonowce i trzonowce.

Można też udać się do lekarzy dentystów, którzy są specjalistami w konkretnych godzinach. Istnieją gabinety stomatologiczne zajmujące się tylko chirurgią twarzowo-szczękową, protetyką, ortodoncją. Protetyk zajmuje się wykonywaniem i zakładaniem protez zębowych. Ortodonta leczy wady zgryzu, uzębienia, dobierając i zakładając aparaty ortodontyczne wykonywane z różnych materiałów. Do zadań chirurga należy np. wyrywanie trudno dostępnych ósemek, czyli tzw. zębów mądrości.