20 kwietnia 2021 Usługi 0

Prowadząc firmę transportową, która wykonuje transport międzynarodowy należy pamiętać o wielu przywilejach, które przysługują właścicielom. Można ubiegać się o zwrot podatku VAT czy akcyzy jeśli wykonuje się transport w krajach należących do Unii Europejskiej. Należy zaznajomić się z przepisami lub skorzystać z usług firm, które zajmują się tym zawodowo.

Kiedy można otrzymać zwrot VATu?

zwrot podatku vat z ueFirmy transportowe, które wykonują pracę poza granicami państwa, mają możliwość ubiegania się o zwrot VATu. Należy złożyć stosowny wniosek, poparty niezbędnymi dowodami zakupu w postaci faktur. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firmy, które zajmują się tematami takimi jak zwrot podatku VAT z UE i móc spać spokojnie. Profesjonalne firmy dobrze znają wszystkie przepisy, wymogi, oraz wiedzą jakie dokumenty należy dostarczyć. Nie obowiązują ich również bariery językowe, zatem potrafią dogadać się z urzędami skarbowymi bez przeszkód. Z racji swojego doświadczenia specjaliści pomogą załatwić cały proces zwrotu znacznie szybciej. Można starać się o zwrot samodzielnie, ale należy liczyć się z ryzykiem odmowy lub wydłużenia zwrotu przez niewiedzę lub niekompletność złożonych dokumentów. Zwrot można otrzymać w przypadku, kiedy firma zarejestrowana jest w innym kraju, w którym wykonuje działalność. Jeśli posiada się działalność zarejestrowaną za granicą lub znajduje się tam siedziba firmy zwrot jest niemożliwy. Zwrot można otrzymać za tankowanie, korzystanie z parkingów, przejazdy przez płatne autostrady oraz wyżywienie dla pracowników.

Należy pamiętać o systematycznym zbieraniu potwierdzeń płatności czy faktur. Jest to niezbędne, aby móc złożyć wniosek o zwrot VATu zza granicy. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy w fachowy sposób dokonają wszelkich formalności. Zwrot podatku odbywa się co kwartał.