19 lutego 2019 Wnętrza 0

Wiele osób będących na etapie wykończenia swojego domu zastanawia się jak ozdobić elewację by wyglądała estetycznie i przyciągała uwagę. Wybór pada na różnego rodzaju materiały ale ja dziś chciałbym przedstawić Państwu jeden z najciekawszych i zarazem naprawdę estetyczny. Mowa tutaj o cegłach klinkierowych, które przykleja się do fasad budynków.

Cegła klinkierowa na fasadzie

klinkier elewacyjnyDom murowany możemy z zewnątrz ozdobić w różny sposób. Wiele osób decyduje się po prostu na ocieplenie i nałożenie jakiegoś tynku w ładnym kolorze. Niektórzy jednak chcą być nieco bardziej oryginalni i inwestują oni w klinkier elewacyjny. Materiał ten swoim wyglądem do złudzenia przypomina cegłę. Stosowanie klinkierów dopiero staje się modne a już można zauważyć tendencję wzrostową jeśli chodzi o popularność tego materiału. Klinkier elewacyjny oprócz tego, że jest bardzo estetyczny to wyróżnia się trwałością. Jest to oczywiście materiał w pełni odporny na ogień. Dodatkowo zapewnia on wewnątrz domów doskonały mikroklimat w czasie lata a zimą pełni funkcję izolującą. Klinkier zwolni nas z obowiązku malowania czy ogólnie mówiąc odnawiania wyglądu fasady. Materiał ten z biegiem lat nie straci swojego koloru i będzie ciągle wyglądał estetycznie. Jest on odporny również na mróz, wodę czy też promieniowanie ultrafioletowe. W ofertach firm zajmujących się sprzedażą takich cegieł klinkierowych znaleźć możemy ogromną ilość modeli różniących się zarówno kolorem jak i kształtem.

Ogólnie rzecz biorąc klinkier elewacyjny może sprawić, że nasz dom będzie wyglądał stylowo i nowocześnie. Decydując się na wybranie tego materiału do ozdabiania elewacji z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Materiał ten niekoniecznie musi być stosowany do budynków murowanych. Równie dobrze możemy zamontować go do fasady drewnianej czy kamiennej.