23 marca 2020 Wnętrza 0

W obecnych czasach ciężko nadążyć za modą. Przez to niekiedy podejmujemy złe decyzje i okazuje się, iż meble jakie wybraliśmy do danego pokoju niezbyt do siebie pasują. Warto postawić na ciągle panujące klasyki i jednolite barwy, które pozwolą nam na ciekawą aranżację wnętrz z pomocą samych dodatków. 

Szare meble są modne

szare krzesła tapicerowaneNadszedł czas, gdy planujemy remont. Remont zazwyczaj wiąże się ze zmianą podłóg i pomalowaniem ścian na nowe kolory. Myślimy wtedy o tym jakie nowe meble będą do tego pasować. Okazuje się, iż pasują nam szarości, dlatego podłogę robimy w postaci szarych paneli. Mimo to ściany w szarości już nam nie pasują, dlatego decydujemy się na jakiś delikatny kolor. W końcu, gdy wybierzemy szare krzesła tapicerowane, elegancką szarą kanapę i jasne meble okaże się, iż pomieszczenie jest schludne i estetyczne. Do tego możemy dobrać komplet kolorowych jednolitych poduszek, a osoby lubiące wzory też będą zadowolone. Wyrazisty wazon na kwiaty i inne kolorowe dodatki pasujące do siebie barwą sprawią, iż pomieszczenie nie będzie nudne. Szara podstawa mebli da nam wiele możliwości, z których będziemy mogli korzystać latami. W końcu zamiana dodatków na nowe jest całkiem łatwą i przystępną cenowo rzeczą w przeciwieństwie do zmian razem z meblami. Oczywiście poza szarością można zdecydować się na inne stonowane kolory jak odcienie brązu, a nawet czerni. Każdy wybór będzie bardzo dobry i uniwersalny.

Remonty najczęściej robimy w momencie, gdy pokój nie prezentuje się jak dawniej, aczkolwiek są chwile, gdy wykonujemy go, ponieważ wnętrze nie jest już modne. Ciekawą propozycją może być użycie stonowanych kolorów mebli takich jak szarość, brązy albo biel. Fotele i kanapy zostaną, a dodatki możemy zmieniać regularnie wedle uznania.