12 marca 2017 Wnętrza 0

Podłoga ma duży wpływ na estetykę naszego mieszkania. W zależności od tego jaki wybierzemy parkiet, wnętrze może wydać się przytulne, ciepłe lub wręcz przeciwnie – surowe, minimalistyczne. Wybierając parkiet należy zadbać, żeby komponował się on z wystrojem całego wnętrza. Nie można również zapominać o tak ważnych kwestiach jak trwałość.

Podłoga a wizerunek wnętrza

parkiety z LublinaWybór odpowiedniej podłogi nie jest zadaniem łatwym, jednak różnorodność materiałów podłogowych dostępnych obecnie na rynku sprawia, że mamy duże możliwość kreacji. Parkiety z Lublina dostępne są w rozmaitych kolorach i wzorach. Możemy wybierać pomiędzy panelami podłogowymi a deską drewnianą. W zależności od naszych upodobań możemy zdecydować się na parkiet lakierowany lub matowy. Miłośnicy tradycyjnych, przytulnych wnętrz często decydują się na deski podłogowe ręcznie postarzane, które nadają mieszkaniom niepowtarzalnego klimatu. Przy wyborze parkietu należy kierować się swoją koncepcją wystroju mieszkania. Jeżeli zależy nam na nowoczesnym designie możemy zdecydować się na efektowne panele podłogowe lub deskę drewnianą. Zwolennicy tradycyjnych wnętrz postawią na drewno. Oprócz wyboru surowca należy mieć na uwadze, że podłoga powinna komponować się z innymi elementami w mieszkaniu. Dobrze kiedy współgra ze ścianami, ramami okiennymi i parapetami. Niezmiernie ważna jest dobra jakość materiału podłogowego. Kiedy zależy nam na uzyskaniu efektu luksusu powinniśmy postawić na parkiet najwyższej jakości, który przez długie lata pozostanie w doskonałej kondycji.

Współczesne sklepy z materiałami podłogowymi posiadają bardzo bogaty i dobry jakościowo asortyment. Duża rozpiętość cenowa sprawia, że możemy stworzyć eleganckie i gustowne wnętrze nawet przy ograniczonym budżecie.