6 stycznia 2017 Dom 0

Wybierając każdy element do naszego domu chcemy, żeby całość prezentowała się jak najlepiej, może budziła podziw u innych ludzi i podobała się nam dzień po dniu. Dlatego ogromne znaczenie ma, jakich wyborów dokonamy w tym zakresie.

Różnokolorowe okna i drzwi?

ogrodzenia bielsko białaZnaczna większość osób stawia w tym względzie na sprawdzoną kolorystykę i neutralne barwy. W ogrodzeniach dominują standardowe barwy cegły, naturalne odcienie drewna, ciemny metal. Okna są białe lub z okleiną w kolorze drewna. Drzwi – tutaj można spotkać biel i wzory drewna, rzadziej inne, neutralne kolory. Żywe barwy stanowią rzadkość. Producenci nie produkują ich wcale lub robią to tylko na specjalne zamówienie. W naszym kraju po prostu brakuje tradycji kolorowych drzwi i okien; pojawiały się one tylko w wiejskich chatach, które miały barwne okiennice, ale obecnie nie ma nawet tego. A przecież kolorowa framuga czy drzwi mogą całkowicie odmienić nudną fasadę domu, wyróżnić ją, nadać jej więcej życia. Zielenie, czerwienie, błękity czy grant mogą, wbrew pozorom, wyglądać dobrze na właściwie każdym budynku. Można się o tym przekonać oglądając na przykład zdjęcia z Irlandii czy Holandii, gdzie budynki miewają kolorowe drzwi zewnętrzne i okna. Jeśli chodzi o ogrodzenia, to kolor może je całkowicie odmienić. Warte pomalowania na ciekawsze barwy są między innymi drewniane płotki czy betonowe ogrodzenia panelowe. Szczególnie te drugie wyglądają szaro, ponuro i nudno, kiedy brakuje na nich jakichkolwiek śladów koloru. Umiejętnie dobrane kolory sprawią, że nasz dom zyska oryginalnego charakteru.

Mogą stanowić dobrą bazę do tworzenia równie interesującego wnętrza i na pewno będą czynnikiem który sprawi, że dom zapadnie w pamięć odwiedzającym. Nie znaczy to, że neutralne i tradycyjne kolory są złe czy nudne, czasem jednak można pomyśleć o małej odmianie. Trochę koloru na pewno w tym pomoże.

Sprawdź www.hand-bud.com ofertę