20 lutego 2017 Reklama 0

 

Zakłady poligraficzne istnieją na polskim rynku od bardzo dawna w ostatnich latach jednak pojawiał się alternatywna metoda druku w postaci druku cyfrowego. Jaki zatem rodzaj druku jest bardziej opłacalny i lepszy, druk cyfrowy czy offsetowy?

Druk cyfrowy czy offsetowy – różnice

druk cyfrowyDruk offsetowy jest tradycyjną metodą drukarską stosowaną w zakładach poligraficznych od bardzo dawna. Zaletą tej metody jest wysoka jakość drukowanych materiałów, jak i fakt, że przy dużych nakładach jest to opłacany sposób druku W przypadku tej techniki wraz z każda kolejną sztuką spada koszt jej wydruku. Wiąże się to z tym, że najdroższy jest sam proces uruchomienia druku offsetowego, czyli przygotowania płyty do druku jak i rozmieszania i przygotowania farb. Minusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że czas oczekiwania na realizacje zamówienia wykonywanego tą technika jest raczej dość długi, wiąże się to już ze wspomnianym procesem uruchomienia druku offsetowego. Druk cyfrowy natomiast wystrzykuje takie rozwiązanie jakim jest profesjonalna drukarka cyfrowa, która umożliwia drukowanie prosto z komputera, dzięki czemu nie ma tu żadnego procesu związano z uruchamianiem druku. Sprawia to, że druk cyfrowy jest o wiele szybszy, przy podobnej jakości wydruku. Jest on jednak droższy, zwłaszcza w przypadku dużych nakładów. Co ciekawe drukarnie cyfrowe mają możliwość świadczenia takiej usługi jaka jest druk cyfrowy 24h na dobę, dzięki czemu możliwe jest złożenie zamówienia o dowolnej porze i bardzo krótki czas oczekiwania na jego realizacje.

Prawda jest taka, ze zarówno druk cyfrowy jak i offsetowy ma swoje wady i zalety, więc trudno wskazać który z nich jest lepszy. Zależy to bezpośredni od specyfiki samego zamówienia jak i potrzeb klientów. Są zarówno sytuacje w których warto  z oferty drukarni cyfrowej.

Źródło http://drukarniacyfrowa24.eu