20 marca 2020 Rolnictwo 0

Wiele osób bardzo lubi prace w swoich ogródkach. Jedni preferują uprawę warzyw czy owoców, inni dbają o kwiaty czy drzewka ozdobne. Jedną z najbardziej popularnych roślin, które możemy hodować, jest z pewnością truskawka. To idealny owoc na lato, który uwielbiają praktycznie wszyscy, w szczególności dzieci. 

Jak rozpocząć uprawę truskawek we własnym ogródku?

nawożenie truskawekPosiadacze własnego, przydomowego ogródka z pewnością zastanawiają się, na co przeznaczyć jego przestrzeń. Istnieje wiele ciekawych pomysłów, które zależą od naszych preferencji oraz chęci. Niektórzy stawiają na trawnik i przestrzeń do odpoczynku czy grillowania ze znajomymi. Inni lubią zajmować się kwiatami i ozdobnymi krzewami. Kolejni wolą poświęcić czas na uprawę własnych warzyw czy owoców, które następnie mogą wykorzystać w kuchni. To świetny sposób na to, aby uzyskać zdrowe i pożywne produkty, które wyhodowane zostały przez nas samych. Jeśli nasz ogródek jest bardzo nasłoneczniony, warto rozpocząć samodzielną uprawę truskawek. Trzeba do tego odpowiednio przygotować glebę. Ważne jest to, aby była bogata w próchnicę i spulchniona, nie może być zbyt ciężka i zbita. Dobrym pomysłem jest także nawożenie truskawek, szczególnie naturalnymi nawozami, takimi jak obornik czy kompost. Najlepszym czasem na rozpoczęcie uprawy będzie koniec czerwca bądź początek lipca. Tym sposobem już w następnym sezonie uzyskamy owoce. Należy także pamiętać o tym, że truskawki należy przesadzać co trzy lub cztery lata. Sprawi to, że plony będą większe. 

Przed przystąpieniem do hodowli owoców należy rozeznać się także w ich odmianach. Niektóre mogą mieć inne wymagania co do uprawy. Warto także sprawdzić, jaki smak ma dana odmiana owocu. Jedne będą bardziej słodkie, inne o lekko kwaśnym posmaku. To od nas zależy, który z nich bardziej nam odpowiada.