26 maja 2017 Motoryzacja 0

 

Mój kolega niemal od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Jednak normalnie chodził ze mną do szkoły podstawowej i potem do szkoły średniej. Jego niepełnosprawność związana jest tylko z tym, że nie może chodzić.

Nowy wózek kolegi

przydatne wózki inwalidzkie elektryczneGdy był mały jeszcze trochę chodził jakieś bliskie odległości. Jednak teraz może tylko jeździć. Do tej pory miał stary wózek, który był do tego bardzo ciężki i niewygodny. Od wielu lat marzył jednak o tym żeby mieć coś nowego. Chociaż wiadomo, że takie sprzęty kosztują sporo i nie każdego jest na to stać. Jednak kolega teraz pracuje zawodowo i dosyć dobrze zarabia. Także może pozwolić sobie na taki zakup. I wybrał dla siebie przydatne wózki inwalidzkie elektryczne, które są nowoczesne. Taki wózek dla siebie znalazł w internecie. Jednak tam jest ich największy wybór a do tego jest także spory wybór jeśli chodzi o cenę. Sprzęt, który sobie kupił jest dużo lżejszy i tym samym kolega może dużo łatwiej przemieszczać się na przykład samochodem. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze i może także szybciej jechać niż ostatnie. Zdaniem kolegi także samo siedzisko jest dużo bardziej wygodniejsze niż te, które miał do tej pory. Czyli są to same plusy. Kolega powiedział, że dla niego najbardziej odczuwalne jest to jak wózek skręca. Teraz jednak może bardziej precyzyjnie wykonywać właśnie skręty. Dla osoby, która porusza się dużo na wózku jest to szalenie istotna sprawa a także decyduje ona o bezpieczeństwie.

Kolega jest teraz na pewno szczęśliwszy dlatego, że ma coś takiego. Zauważyłam, że częściej widzę go gdzieś na zewnątrz. Do tej pory takie wyjścia nie były dla niego tak komfortowe jak teraz. Kolega powiedział, że ten producent, który robi te wózki ma bardzo dobre opinie i dlatego zdecydował się na zakup właśnie od niego.