1 marca 2022 Finanse 0

Urządzenia fiskalne służą do rejestrowania sprzedaży detalicznej, ale też hurtowej. Przeważnie są to kasy, które posiada nawet siedemdziesiąt procent wszystkich przedsiębiorców prowadzących firmy handlowe lub usługowe, ale są też drukarki.

Jak się obsługuje drukarkę fiskalną?

drukarki fiskalne w trójmieścieNa pewno wszelkie urządzenia fiskalne czy akcesoria do nich, można nazwać zaawansowanymi sprzętami, które wbrew pozorom nie są trudne w obsłudze. Jeżeli chodzi o kasy, to są to samodzielne urządzenia, które mogą działać w dowolnym miejscu. Natomiast drukarki wręcz przeciwnie, muszą być podłączone z programem do prowadzenia sprzedaży, gdyż same służą jedynie do drukowania. Każde z tych urządzeń ma swoje wady i zalety, które w jednej firmie się sprawdzą, a w innej będą niewystraczające. Drukarki fiskalne w Trójmieście są dostępne w wersji stacjonarnej oraz mobilnej. Ze względu na specyfikę ich pracy, sprawdzają się w firmach, w których konieczne jest łączenie sprzedaży detalicznej z hurtową, z księgowością czy magazynem. Za pomocą jednego programu komputerowego można generować na drukarce dowolne dokumenty księgowe takie jak: paragony, faktury, korekty czy rachunki. Oczywiście również drukarka umożliwia utworzenie raportów dobowych czy miesięcznych, które przeważnie generowane są na drukarce, a nie w programie do prowadzenie sprzedaży. Wizualnie, podstawową różnicą między kasą a drukarką jest klawiatura, której nie posada drukarka. Podobnie jak kasy fiskalne, również każda drukarka może być w wersji online. 

Tak samo jak w przypadku kasy, przedsiębiorcy mogą się ubiegać o uzyskanie dofinansowania na zakup drukarki. Bez względu jaki model zostanie wybrany, na każde pierwsze urządzenie fiskalne można uzyskać jednorazowo do siedmiuset złotych dofinansowania.