30 grudnia 2017 Edukacja 0

Kadra nauczycielska znana jest z umiejętności dobrej organizacji pracy i zabawy. Ostatnie szkolenie nauczycieli z Białegostoku przeprowadzone w ośrodku szkoleniowym „Sowa na drzewie” było niewątpliwie udane. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a wszystko dzięki dokładnej organizacji zajęć i czasu wolnego.

Nauka połączona z zabawą – szkolenia BHP

szkolenie okresowe bhp nauczycieliWysoko wyspecjalizowani szkoleniowcy oraz osoby prowadzący zabawy integracyjne doskonale się spisali. Ankieta, którą wypełnili wszyscy nauczyciele uczestniczący w ćwiczeniach i wykładach pokazuje, że ośrodek został dobrze przygotowany na szkolenie okresowe BHP nauczycieli. Kadra nauczycielska jednogłośnie uznała za najlepszą grę planszową mafię. To idealna gra przeznaczona dla dwunastoosobowej grupy osób, dzięki której można się nie tylko dobrze bawić ale również poznać. Wiąże się ona bowiem z koniecznością blefowania. Druga gra ciesząca się popularnością to chińczyk – proste zasady, niewymagająca skupienia i znajomi ludzie to klucz to udanej zabawy. Zaskakujące było to, że nauczyciele niezwykle chętnie grali w karty, szczególnie w najbardziej powszechną grę jaką jest wojna. Szkolenia BHP zazwyczaj kojarzą się z nudą, powtarzaniem za każdym razem tych samym regułek i niepotrzebnym obowiązkiem. Zupełnie inaczej wyglądają takie nauki przeprowadzane w ośrodku poza miastem, połączone z grami i zabawami. Bardzo pozytywnie przyjmowane są przez nauczycieli, bibliotekarzy, humanistów i informatyków.

Podsumowując możemy stwierdzić, że wiedza najlepiej jest przyswajana w towarzystwie. Samotna nauka lub wypełnianie testów nie pobudza umysłu i nudzi. Treningi naukowe, obozy połączone z grami i konkursami przynoszą bardzo dobre efekty. Każdy uczestnik takiego szkolenia wyniesie nie tylko potrzebną wiedzę, ale również wróci zadowolony, pełny energii i chęci do pracy.